1. HABERLER

  2. ADANA GÜNDEM

  3. ASİM: 'Tarihi Allah yazar; biz sadece nerede duracağımıza karar veririz..'
ASİM: 'Tarihi Allah yazar; biz sadece nerede duracağımıza karar veririz..'

ASİM: 'Tarihi Allah yazar; biz sadece nerede duracağımıza karar veririz..'

Adana Sivil İnsiyatif Meclisinin 15 Temmuz Mesajı, Tarihi Allah yazar; biz sadece nerede duracağımıza karar veririz.. 

A+A-

Aziz Milletimiz, değerli basın mensupları; 
Bilindiği üzere ülkemiz, geçtiğimiz yıl (15 Temmuz 2016 Cuma günü) Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisinde yapılanmış kökü dışarıda ve gözünü kan bürümüş bir ihanet grubu olan FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından yönetim bazında ele geçirilme teşebbüsüyle karşı karşıya kalmıştı. 

m-eraslan-003.jpg
Başta İstanbul ve Ankara’da olmak üzere, devletin en üst kademesinde görevli kişiler, Özel Harekât Dâire Başkanlığı ve TBMM gibi en hassas kamu binalarını, köprüleri ve havaalanlarını hedef alarak, devlet yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardı. 


Bu hain plan için, vatandaşın vergileriyle alınan mühimmatlar, tanklar, helikopterler, uçaklar vb. her türlü askeri malzeme ve araçlar kullanılmıştı. Ülkemizin Cumhurbaşkanına suikastlar düzenlenmiş, genelkurmay başkanı rehin alınmış, kimi kurumlarda yetkili veya personel vatan evladımız şehit edilmişti.

Baştan sona titizlik ve emsali görülmemiş bir gizlilikle tasarlandığı anlaşılan bu darbe girişimi, kahraman milletimiz ve vatanperver, samimi, fedakar emniyet mensuplarımız tarafından, dünya üzerinde eşine, benzerine rastlanılması çok zor bir mukâvemetle geri püskürtülmüştü.

 

Faillerin belki de hiç hesaba katmadığı bu halk direnişinde, vatandaşa tüfekler, otomatik silahlar, tanklar, helikopter ve uçaklarla ateşler edildi, bombalar atıldı. Hem sivil halktan hem de emniyet mensuplarından yüzlerce vatan evladı şehit oldu,binlerce insanımız yaralandı. Hâinlerden de yine yüzlerce kadarı etkisiz hale getirildi. Hâlen ordu ve emniyet güçlerimiz içerisinde, hummalı bir şekilde, meselenin çözülmemiş hususları üzerinde itina ile çalışılmaya devam edildiğini müşahede etmekteyiz.

adana-merkez-sabanci-camii.1jpg-003.jpg
Ülkemizin Asil, Vatanperver ve Çok Değerli Vatandaşları; 
Bizler, kısa adı ASİM olan, Adana Sivil İnisiyatif Meclisi üyesi sivil toplum kuruluşları olarak, her zaman ifade ettiğimiz darbe karşıtlığımızı, darbe girişimi gibi görünse de aslında böylesine menfur bir organize terör faaliyetinin mukabilinde bir kez daha ve her zamankinden daha kararlı bir şekilde ifade etmek istiyoruz. 


Merhum Aliya İzzetbegoviç’in de dediği gibi “Tarihi Allah Yazar. Biz sadece nerede durduğumuza karar veririz.” Bu cümleden hareketle bizler de ASİM olarak Ordu ve emniyet birimlerimizin, güzel yurdumuzun, kurumsal temsilciliklerini ayakta tutmaya çalışan fedakar vatan evlatları, vatandaşlarımız, kahraman güvenlik güçlerimiz tarafından, iç ve dış düşmanların, hainlerin eline asla teslim edilmeyeceğinin bir kez daha altını çizmek istiyoruz. 
Üzerinden bir yıl geçmiş olmasına tehlike geçmiş değildir. Bu nedenle rehavete kapılmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Şer odakları, gerek devlet kademelerinde, gerekse halk arasında karışıklıklar çıkarmak, fitne ortamlarını beslemek ve yeniden darbe girişimlerine yeltenmek hususunda kararlı görünmektedir. 
Bu bağlamda, siz değerli halkımızdan isteğimiz, 15 Temmuz’da günlerce gösterdiğiniz yüksek hassasiyet ile meydanlardaki varlığınızı sürdürmeniz; meşru, sivil ve seçilmiş yönetimin bu husustaki talimat ve isteklerine kulak vermeye devam etmenizdir. 


Bizler meydanlarda ruhumuz, bedenimiz ve bayraklarımızı, kalbi tek vatan heyecanıyla atan her türlü renk, ırk ve dilden kardeşlerimizle bir arada oldukça, birliğimizi ve beraberliğimizi korudukça hainler, caniler, düşmanlar emellerine ulaşamayacak, zelil olacaklardır. 

mahmut-eraslan-001.jpg
 

yazının devamı...

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.