Hacıların kutsal topraklardan yurda dönüşü devam ediyor...

Hacıların kutsal topraklardan yurda dönüşü devam ediyor...
Türkiye'den kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getirenlerin yurda dönüşleri sürüyor, Adana Şakirpaşa Havalimanı'na gelen Adana 1 ve 2. kafiledeki hacılar, yakınları tarafından karşılandı.

hac-1-001.jpg

Hacıları taşıyan Türk Hava Yollarına ait "5277" sefer sayılı, Suudi Arabistan'ın Cidde kentinden havalanan uçak, Adana Şakirpaşa Havalimanı'na indi.

Hacılar, Adana 1. kafile başkanı Mehmet Yaman, Adana 2. kafile başkanı İbrahim Barut, kadın irşat görevlileri Emine Yürekli, Şule Taş ve din görevlileri, hacı adayları ile yakından ilgilendiklerini belirttiler.

Hacıların yakınları tarafından karşılanması sırasında duygusal anlar yaşandı. Hacdan dönenler ve onları karşılamaya gelenler, birbirlerine sarılarak sevinç gözyaşı döktü.

hac-2.jpg

"Hislerimiz anlatılmaz, yaşanır"

Hacılarla konuştuğumuzda hepsi heyecanlı ve hacı olmanın mutluluğu ve gururu var.

hac-3.jpgHacılar, Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile geldikleri hac görevini yerine getirirken verilen hizmet ve görevlilerin ilgilerinden memnuniyetini dile getirerek özetle söylediklerini aktaralım:

“Kutsal toprakların çok kalabalık olduğunu söyledi.”

“Çok güzel hislerle hacdan döndük. Hislerimiz anlatılmaz, yaşanır. Zorluklar da gördük. Yaklaşık 45 gün oradaydık. 54 yaşında gittim ve tüm gerekenleri yaptık."

"Allah herkese nasip etsin. Çok güzel geçti. Çok kalabalıktı. Çok ilgilendiler."

“Hacca ailesiyle gittiğini ve hiçbir zorlukla karşılaşmadık, hac farizasının genç yaşta yapılması tavsiye ederim.”

Haccın meşakkatli olduğunu belirterek, "Kolay olsaydı hac olmazdı. Genç yaşta gidilmesinde yarar vardır. Çok verimli geçti. Çok gayret ettik. Allah da sıkıntı vermedi. Sağlığımız da yerindeydi. Kabul edilmiş bir hac olur inşallah." şeklinde konuştu.img-1837.jpeg

Kaynak:Adanapost

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.