Başkan Boz: Zeydan Başkan Genel Sekreterine Sahip Çık

Başkan Boz: Zeydan Başkan Genel Sekreterine Sahip Çık
- Adana her alanda olduğu gibi beyin göçünde de dibe sürüklenmenin başını çekiyor. Göreve geldiği günden bu yana birçok başarılı işe imza atan Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ergül Halis Çelik’in Adana için verimli çalışması kimi rahatsız etti

- CHP Genel Başkanı Özgür Özel Adananın gelişmesine neden karşı? Adanamızın değerli bir bürokratı olan ve hayata geçirdiği tüm projeleri Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar adına hayata geçiren bir bürokrattan kim neden rahatsız olur?

Anadolu Gazetecileri ve Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Mustafa Boz, ‘birkaç günden bu yana Adana Kamuoyunun merak ettiği Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ergül Halis Çelik’in İzmir veya Bursa Büyükşehir Belediyesine gideceği konusundaki çalışmaların siyasi bir manipülasyon olarak değerlendiriyoruz’ dedi.

Başkan Boz yaptığı açıklamasında; ‘Adananın bağrından çıkmış yetişmiş ve bilgi birikimi, dünya çapındaki deneyimleri, yayınlanan makaleleri aldığı ve verdiği eğitimler ile kendi marka değerini yaratan Ergül Halis Çelik benim sporcum ve takım kaptanlığımı yapmış bir isimdir. Bu kadar kalifiye ve yüreği Adana için yanıp tutuşan, Adananın kalkınması için çalışan kalifiye bir bürokrat Adana için altın değerindedir. Şimdi tüm Adanamızın gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunan kurum ve kuruluşların başında bulunan yöneticilerden bürokratımıza sahip çıkmalarını diliyorum’ şeklinde konuştu.

Başkan Boz aynı zamanda birilerinin kendi siyasi ikballeri uğruna Adana’nın değerli bir bürokratını görevinden aldırmaya çalışılmasını da onaylamadığını dile getirdi.

Boz; ‘Yaşanan bu gerçekler de gösteriyor ki hak, hukuk, adalet sloganı atanlar ne haktan, ne hukuktan, ne de adaletten anlıyorlar. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar dan bu yanlış anlaşılmanın bir an önce düzeltilmesini bekliyoruz.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra göreve gelen ve o günden bu yana birçok başarılı işe imza atan, görevde olduğu süre içerisinde belediyenin biriken borçlarının ödemelerini düzenleyen, doğrudan alımlara kısıtlama getirerek tasarruf uygulayan, Adana Büyükşehir Belediyesinin uluslararası platformda adı duyuran ve gelir kazandıran Ergül Halis Çelik bu çalışmaları ile siyasileri huzursuz mu etti?’ tüm bunların cevabını Adana Kamuoyu olarak merak ediyoruz.

Kaynak:Adanapost

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.