Muhtar Ayşe Soylu: Adana mahallelerine kadın eli değdi...

Muhtar Ayşe Soylu: Adana mahallelerine kadın eli değdi...
Şambayadı Mahallesi Muhtarı Ayşe Soylu: "Devlet ile halk arasında köprü görevi yürüten Adanalı kadın muhtarlar, aile gibi gördükleri mahallelilerin hayatına katkı sunmanın en değerli vazifeleri olduğunu düşünüyor." dedi.

"Adana mahallelerine kadın eli değdi"

Adana Çukurova İlçesi Şambayadı Mahallesi Muhtarı Ayşe Soylu, 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Şambayadı Mahallesinin kadın muhtarı seçildi.

Ailesi olarak gördüğü mahallelilerin hayatına katkı sunmayı en kıymetli bir vazife olarak değerlendiren Soylu, insan odaklı bir kişiliğe sahip bulunduğunu ve muhtar olmaya karar vermesindeki en büyük etkenin insanlara fayda sağlamak olduğunu kaydetti.

sambayadi-muhtari-ayse-soylu.jpg

"Hayır işlerine de vesile oluyoruz"

Muhtarlığın kendisine çok şey kattığını ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

“Kadınlar anaç yapılarından dolayı olaylara daha hassasiyet ve farklı bakış açısıyla yaklaşabiliyor. Böylelikle insanlar gelip birçok sorununa muhtarlıkta çözüm arıyor.

Muhtar olmaktan dolayı çok mutluyum. Hayır işlerine de vesile oluyoruz. Kadın olduğumuz için vatandaşlar gelip sıkıntılarını rahatça anlatıyor. 'İyi ki sizi seçmişiz' diyorlar. Onlar memnuniyetlerini dile getirdikçe ben de memnun oluyorum." ifadelerini kullandı.

"İnsanlar cenazelerinde de düğünlerinde de bizi görmek istiyor"

İhtiyaç sahiplerine ulaşarak mutlu olduğunu dile getiren Soylu, "Muhtarlığın amacının sosyal işlerde çalışmak olduğuna inanıyorum. Bir insana destek olmak, elinden tutmak çok değerli. Devlet ile halk arasındaki ilk kapı muhtarlıktır. Bizler halkın her zaman ulaşabileceği konumdayız. İnsanlar cenazelerinde de düğünlerinde de bizi görmek istiyor. Mahallenin annesi olarak görüyorlar." dedi.

Şambayadı Mahallesi Muhtarı Ayşe Soylu, ilk yapacağımız hizmetleri şöyle sıralayabiliriz:

Otoban Bağlantısı, Yüzme Havuzu, Taziye Evi, PTT şubesi, Semt Pazarı, Sosyal Tesisler ve birçok projelerimiz var, dedi.

Kaynak:Adanapost

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.