Adana MEB'de 3 ilçe milli eğitim müdürü değişti!

Adana MEB'de 3 ilçe milli eğitim müdürü değişti!

Adana Milli Eğitim’de yeni atamalar gerçekleşti. Çukurova, Seyhan ve Yüreğir'de ilçe milli eğitim müdürleri değişti.

Van İl Milli Eğitim Müdürü iken, Ağustos ayında Adana'ya atanan Hasan Tevke'den sonra merkez ilçelerdeki müdürlerde değişiklik yapıldı.

İşte Adana MEM’de görev değişikliği yapılan ilçe müdürleri;

1- Adana Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Kemal Kavak

2- Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Murat Çelik

3- Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Tolga Temir atandı.

Bugün (11/12/2023) itibariyle merkez ilçe müdürleri yeni görevlerine başladı.

Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Kemal Kavak’ın Göreve Başlama Mesajı

"Var eden Allah’ın adıyla;

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN’ in tensip ve takdirleriyle atandığım Çukurova İlçe Müdürlüğü görevine 11.12.2023 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktayım. Bizleri bu göreve layık gören Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ederim. Duydukları güvenle göreve atanmamızda bizleri onurlandıran tüm tavsiye, muvafakat ve icra mercilerine de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum

Yüksek nitelikli insan, eğitim, sosyal, kültürel ve ekonomik dinamikler dikkate alındığında “Adana’nın Birikimi” olarak şekillenmiş bir coğrafya olan Çukurova İlçemiz, aynı zamanda Türkiye’nin de en önde ve gözde ilçelerinden biridir. İlçemizde başta eğitim ve öğretim olmak üzere tüm alanlarda yüksek hedefler gözetilmesi Çukurova ilçesinin öz niteliklerinin doğal bir sonucudur. Bu bağlamla; Türkiye Yüzyılı hedefi, ideali ve vizyonu doğrultusunda Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirlediği eğitim stratejileri ve uygulamalarını yerel alanda mihenk edineceğiz. Özgün, üreten, sonuç alan yerel yaklaşım ve uygulamalarımızla ilçemizdeki eğitim öğretimi en yüksek seviyelere çıkarma hedefini kuşandık. Bu uğurda elimizden geleni değil, yapılması gerekeni yapacağız.

Milli Eğitimimizin temel ilkeleri doğrultusunda, kadim tarih ve medeniyetine bağlı, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerimizi kuşanmış olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi her türlü bilimsel ve teknolojik gelişmelerden yararlanan ve edinimlerinin ötesinde bilim ve teknoloji üreten bir kuşak haline gelmeleri için büyük gayret göstereceğiz. Bunu sağlamak için her kademede ve detayda ele alacağımız akademik gelişim önceliğimiz olacaktır.

Çocuğunun mutlu bir şekilde ve her geçen gün başarısını artırarak ilerlediğini gören bir velinin yüzünün gülmesi motivasyon kaynağımız olacaktır. Başarısızlık mutsuzluk; başarı ise mutluluk getirir. Her adımda yalnız bırakmama gayretiyle birlikte gençlerimizin öğrenme süreçlerinde, zihinlerinde ve hayatlarında bir şeyler düğümlendiği zaman bu düğümleri çözme deneyimini kazandırabilecek en önemli rehberleri çok kıymetli öğretmenlerimizdir. Mesleklerini büyük bir özveri ve gayretle ifa eden öğretmenlerimizin her daim yanında olacağız. Yanı sıra, okul idarecilerimizin eğitim yönetiminde gösterdikleri her çabanın daha verimli bir sonuç ortaya çıkarması için sorumluluğu ve yükü paylaşma adına üzerimize düşeni yapacağız.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak, ilçemizi her alanda başarıya taşımak ve eğitimin niteliğini artırmak amacıyla çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Görevime başlarken ekip arkadaşlarıma, okul-kurum yöneticilerimize, öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize, velilerimize sevgi ve saygılarımı sunarım."

Muhabir: Sena Bozdoğan

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler