Adana Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bilal Canbolat: Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor,

Adana Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bilal Canbolat: Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor,

16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı kanun ile Üç Kurumun (SSK-BAĞKUR-EMEKLİ SANDIĞI) tek çatı altında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) olarak birleştirilmesi ile birlikte her yıl 16 Mayıs tarihinin içinde olduğu hafta Sosyal Güvenlik Haftası..

bilal-canbolat-1.jpg

16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı kanun ile Üç Kurumun (SSK-BAĞKUR-EMEKLİ SANDIĞI) tek çatı altında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) olarak birleştirilmesi ile birlikte her yıl 16 Mayıs tarihinin içinde olduğu hafta Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır.

Bu yıl 16-22 Mayıs 2021 tarihleri arasında kutlanacak olan hafta etkinlikleri kapsamında 17 Mayıs saat 11:00 da Atatürk Parkında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlanan etkinlikte bir konuşma yapan SGK Adana İl Müdürü Bilal Canbolat,

“Sosyal Güvenlik Kurumumuz bugün 15 yaşını doldurmuş olmakla birlikte kendimizi paydaşlarımıza tanıtmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşlarımızı hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirerek farkındalık yaratmak adına 16 Mayıs’ın içinde olduğu haftayı her yıl Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlamaktayız.

Adana ilinde 1 İl Müdürlüğü, 1 Ek Hizmet Binası, 1 Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi, 1 Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkezi ile Merkez ve Taşra ilçelerimizde kurulu 10 adet Sosyal Güvenlik Merkezi ile halkımıza hizmet vermeye çalışmaktayız. Ayrıca Sosyal Güvenlik Merkezimiz olmayan ilçelere de periyodik olarak donanımlı Mobil SGM aracımız ile hizmeti vatandaşın ayağına götürmenin gayreti içerisindeyiz.

15 yılda teknolojiyi de kullanarak saymakla bitmeyecek birçok hizmeti hayata geçirmiş olmakla birlikte inovasyon çalışmalarımız halen devam etmektedir. Sivil toplum örgütleri ziyaretleri ve çeşitli etkinliklerimiz ile hafta kutlamalarını devam ettireceğiz.

Toplumun nerdeyse tamamını ilgilendiren Sosyal Güvenlik sistemine ve Sosyal Güvenlik Kurumuna tüm tarafların sahip çıkacağına ve gerekli çabayı göstereceğine inancımı belirterek daha sağlıklı ve huzurlu günlerde buluşmak dileğiyle personelimizin ve tüm halkımızın Sosyal Güvenlik Haftasını kutlarım.

                                                                                                       

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler