Adana'da “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Etkinlikleri..

Adana'da “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Etkinlikleri..
“15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Hazırlık Programı Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş’ın Başkanlığında Gerçekleştirildi

15adana.jpg

“15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Etkinlikleri..

“15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Hazırlık Programı Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş’ın Başkanlığında Gerçekleştirildi

“15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla yapılması planlanan etkinliklerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen toplantı, Vali Mahmut Demirtaş’ın Başkanlığında gerçekleştirildi.

Çukurova Kalkınma Ajansı’nda düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Seyhan Kaymakam Vekili İsmail Hakkı Ertaş, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, ATO Başkanı Atilla Menevşe, AOSB Başkanı Bekir Sütçü, ATB Başkanı Şahin Bilgiç, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilen ve tüm ülkeye en karanlık gecelerden birini yaşatan darbe girişimini bir kez daha nefretle kınadığını belirtti.

“15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerin anlamına uygun ve en güzel şekilde gerçekleşmesi için gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını kaydeden Vali Demirtaş, darbe kalkışmasına karşı mücadele verirken canlarını veren şehitleri rahmet ve minnetle, gazileri de saygı ve şükranla andıklarını söyledi.

Vali Mahmut Demirtaş’ın, millet olarak sergilenen Demokrasiye bağlılık ile birlik ve beraberliğin bir kez daha tüm dünyaya gösterilmesi için vatandaşları etkinliklere davet ettiği “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” hazırlık programı toplantısı, yapılması planlanan etkinlikler hakkında görüş alış verişinde bulunulmasıyla sürdü.

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.