Adana'da “Adalet Köprüsü Olmaya Var Mısın?

Adana'da “Adalet Köprüsü Olmaya Var Mısın?

Çobanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, “Adalet Köprüsü Olmaya Var mısın? Projesi”, Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel tarafından Adalet, Suç, Mağdur, Bağımlılık konularında seminer verdi.

adana-bassavci-vekili-musa-unel.jpg

Adana'da “Adalet Köprüsü Olmaya Var Mısın?

 

Çobanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, Kalkınma Bakanlığı SODES kapsamında, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen “Adalet Köprüsü Olmaya Var mısın? Projesi”, Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel tarafından Adalet, Suç, Mağdur, Bağımlılık konularında seminer verdi.

24 Ekim 2018 tarihinde Çobanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, Kalkınma Bakanlığı SODES kapsamında kabul edilen ve Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen “Adalet Köprüsü Olmaya Var mısın? Projesi”, Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel tarafından Adalet, Suç, Mağdur, Bağımlılık konularında seminer verildi. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminere Adana Denetimli Serbestlik Müdürü Cuma Sarıçiçek de katıldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel, adalet kavramının çok geniş kapsamlı bir kavram olduğunu belirterek adaletin sağlanması hususunda başta Adalet Bakanlığı çalışanları olmak üzere herkesin sorumluluğunun bulunduğunu ifade etti. Cumhuriyet Başsavcılığının çalışma yapısı hakkında bilgi vererek suç ve mağdur kavramlarını açıklayan Başsavcı Vekili Ünel, özellikle bağımlılık konusunda gençleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Öğrencilerin Adalet, suç, mağdur ve hukuk eğitimi almak konularındaki sorularını yanıtlayan Başsavcı Vekili Musa Ünel özellikle gençlerin sorgulayıcı olması gerektiğini belirterek, sorgulayıcılık ile suçlayıcılık kavramlarının karıştırılmaması gerektiğini söyledi. Olumsuzluklar karşısında bahaneler üretip suçu başkalarına atmak yerine, öncelikle kendi sorumluluklarımızı yerine getirmemiz, yaptığımız işin en iyisi yapmaya çalışmamız, daha sonra çözüm yolları aramız gerektiğini ifade etti.

 

omer-gok,-musa-unel,ozay-arici.jpg

“Adalet Köprüsü Olmaya Var mısın?” projesinin ikinci bölümünde 26 Ekim 2018 Cuma günü öğrenciler Adana Adliyesini ziyaret edecekler ve burada bulunan başsavcı, hakim, savcı ve avukatlar ile sohbet etme, onlardan bilgi alma fırsatı bulacaklardır.

Çobanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Gök, Adana Başsavcı Vekili Musa Ünel, Adalet Alanı Öğretmeni Emine Dede, Çukurova Üniversitesi Emekli Öğretim Görevlisi Erol Sevim ile birlikte çay içerek, sohbet etti..

 

erol-sevim,-omer-gok.jpg

Okul Müdürü Ömer Gök, Hocaların Hocası Tarihçi Erol Sevim'e vermiş olduğu Çanakkale konulu konferans için Teşekkür Belgesi Takdim Etti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler