Adanalılar "Mescidi Aksa" için Meydanda..

İsrail'in, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri, Adana’da protesto edildi.

asim-002.jpg

Adanalılar Cuma namazını Kemer Altı Camiinde kıldıktan sonra 5 Ocak Meydanında toplandı. Adana'daki STK'lar:

Adanalı Müslümanlar Türkiye Gençlik Vakfı, (TÜGVA) Adana Şubesi, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi, Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM), MİLKO Kuruluşları Adana temsilcilikleri, Özgür Kudüs Platformu, MÜSİAD ve MEMURSEN üyesi Sivil Toplum Kuruluşları yoğun katılım sağladı. “Kızgınlık Cuması”adı ile düzenlenen protesto etkinliğine her kesimden yüzlerce ‘Yiğit Adanalı’lar destek verdi. İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine büyük tepkisini açıklayarak, Siyonizm’in son oyununun Mescid-i Aksa olduğu belirtildi..

pretosto2.jpg

Gıyabi cenaze namazı kılarak Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü ve tüm Müslümanlar için dua yapıldı..

WEB TV ADANAPOST -  Adanalılar "Mescidi Aksa" için Meydanda..

Adana Kudüs İçin Meydana İndi

pretesto-3.jpg

ASİM Genel Başkanı Mahmut Eraslan:

"Biz İsrail'in güvenlik kavramından ne anladığını iyi biliyoruz. Mescid-i Aksa'da son zamanlarda yaşananlar, İsrail'in yürüttüğü kirli savaşın en önemli halkasıdır." dedi.

protesto-5.jpg

Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer:

‘Memur-Sen Adana İl Temsilciliği olarak (81 İlde aynı anda) Adana'daki STK'larla birlikte; günlerdir İsrail'in işgali altında olan ve Müslümanların ibadetine izin verilmeyen, Ümmetin ortak değeri Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmak ve yeniden özgürlüğüne kavuşabilmesi için Cuma Namazı ardından Basın açıklamamızı gerçekleştirdik. Katılımlarından ve desteklerinden dolayı, Adana'daki STK Yöneticilerine, Memur-Sen Adana Şube başkan ve yönetimlerine, İlçe Yönetimlerimize, komisyonlarımıza, tüm üyelerimize ve Adana halkımıza teşekkür ediyorum..’dedi.

protesto.jpg

Siyonist rejimin İslam aleminin nabzını ölçerek adım attığını dile getildi, İsrail'in İslam ülkeleri liderlerinin tepkisizliği ve Müslüman halkların sessizliğinden cesaret aldığını belirtildi.

pretesto-1.jpg

Açıklamanın ardından gruptakiler, "Kahrolsun İsrail", "Aksa üzülme Müslümanlar sizinle", "Kahrolsun İsrail", "Müslüman uyuma kardeşine sahip çık" gibi sloganlar attılar.

pretosto.jpg

Adana Beş Ocak Meydanında düzenlenen 'Kızgınlık Cuması' Etkinliğinde, ASİM Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Ali DOĞAN, TÜGVA Adana İl Başkanı Ahmet Sezen ve AGD Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi Enes Beyaz basın açıklamasında bulundular.

Yüreğir İlçe Müftüsü Celal Büyük Hoca tarafından İsrail Askerlerinin Mescidi Aksa’da katlettiği üç Filistinli ve şehidler için kılınan gıyabi cenaze namazı ve özelde Mescid-i Aksa, genelde dünya Müslümanları için yapılan dua ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.