Mehmet Yürekli

Mehmet Yürekli

adanapost yazarları referandum sürecini değerlendirdi..

Dünyanın gündemi, Türkiye’dir.

adanapost İnternet Haber Portalı yazarları, istişarelerde bulunmak ve referandum gündemini değerlendirmek için bir araya geldik.

8 yıldır aktif, ilkeli ve seviyeli yayın çizgisini sürdüren adanapost.com haber portalının seçkin yazarları yerel ve ulusal gündemi  değerlendirmek üzere bir istişare toplantısı yaptık.

Toplantıda, referandumun ülkemiz ve dünya için önemi konuşuldu. Bu bağlamda; tayin ettiği hedefler, attığı adımlar ve yaptığı atılımlarla insanlığın gerçek umudu haline gelen Türkiye’miz için, “Dünyanın gündemi Türkiye olmuştur.” sonucu, bir ortak kanaat olarak dile getirildi.

"Kampanyalar ayrışma yerine kenetlenmeyi sağlamalı"

Avrupa ülkelerinin, demokrasi , insan hak ve özgürlükleri konusunda ülkemizi kıskanmaya başlamasının altı çizilen toplantıda, seçmenin daha olgun bir tavır sergileyerek, referandumla ilgili seçim kampanyalarının, kutuplaşma ve ayrışma yerine, tam bir kenetlenmeyi hedeflemesi gerektiğini belirtildi.  

 “Portakal Çiçeği Haftası” teklifi

Toplantıda ayrıca, bu yıl 5.si düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı ile ilgili değerlendirmeler de yapılarak festivalin yeni açılımlara vesile olması temennisinde bulunuldu. adanapost yazarlarından Mustafa Yürekli'nin 2012 yılında 'Portakal çiçeği kokusu..' başlığı ile yayınlanan yazısına atıfta bulunularak Yürekli'nin festivalin fikir öncülüğünü yaptığı ancak yine Mustafa Yürekli'nin 'Portakal Çiçeği Haftası Kutlu Doğum’a tahsis edilmeli' başlığıyla yayınlanan son yazısından yola çıkarak milli ve manevi değerlerimizle örtüşmeyen etkinliklerin festival havasından çıkarılıp milli bayramlarımız gibi örf ve ananelerimize uygun bir şekilde 14-20 Nisan tarihleri arasında Peygamberimiz'in (SAV)doğumunun kutlanacağı bir haftaya dönüştürülmesi ve bu hususta kamuoyu oluşturularak şehrin yöneticilerinin gündemine getirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı. 

adnaapost yazarlarından; Prof Dr. Asım Yapıcı, Yrd. Doç. Dr. Memet Zeki Uyanık,  İstihbarat ve terör uzmanı İbrahim Halil Sipahi, Ekonomist Yusuf Ziya Öter, Mahmut Eraslan, Vedat Bozdoğan ve Kurtuluş Kılınç’ın katıldığı toplantı samimi bir ortamda gerçekleştirildi.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.