AK Parti Meclis Üyesi Acembekiroğlu'nun iddiası: İncirlik Hava Üssü'nde 90 atom bombası var?

AK Parti Meclis Üyesi Acembekiroğlu'nun iddiası: İncirlik Hava Üssü'nde 90 atom bombası var?

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Acembekiroğlu, 1960'lı yıllarda kurulan İncirlik Hava Üssü'nde 90 atom bombasının bulunduğunu iddia...

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Acembekiroğlu, 1960'lı yıllarda kurulan İncirlik Hava Üssü'nde 90 atom bombasının bulunduğunu iddia etti.

Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan Acembekiroğlu, "Artık İncirlik Hava Üssü ile ilgili kentte bir kamuoyunun oluşması gerektiğine inanıyorum. Yaklaşık üç yıl Greenpeace (Yeşil Barış) ekibiyle birlikte olmuştum. Amerika ve Avrupa'dan gelen bu barışsever insanlar İncirlik'te 90 adet atom bombasının olduğunu söyledi. Zaten bunu Amerika da açıklandı. Şimdi yanı başımızdaki topraklarda Adana gibi bir yeri 90 defa yok edecek atom bombasının üzerinde oturuyoruz." dedi.

TOKİ tarafından yaptırılan 400 yataklı modern devlet hastanesinin yanındaki otel ve diğer sosyal alanlarla ilgili kompleksin ÇÜ rektörlüğü tarafından mahkemeye verilerek inşaatın durdurulduğunu anlatan Acembekiroğlu, bu girişimin aksine üniversite yönetiminin daha verimli arazilerde yapılaşmayı sürdürdüğünü vurguladı.

Normal bir vatandaşın basit bir inşaat yaparken 40 yerden imza aldığına dikkat çeken Acembekiroğlu, üniversitelerin ruhsat için belediyelerden izin alıp almadığını sordu. Yine Sarıçam Belediye hizmet binası için bir arsaya karşılık üniversiteden uygun gördükleri 20 dönümlük bir alan istediklerini belirten Acembekiroğlu, buranın da kısa bir süre sonra ÇÜ tarafından zeytin bahçesine dönüştürüldüğünü kaydetti. Şehir merkezinden geçen otoyoldan yeterince yararlanılmadığını dile getiren Acembekiroğlu, bu konuda Karayolları yetkililerinin de aynen rektörler gibi burunlarından kıl aldırmadığını söyledi.

ALDIRMAZ: BİRLİKTE HAREKET EDERSEK SORUNLARI ÇÖZERİZ

Meclis üyelerini dinleyen Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ilin sorunlarını 'ortak akılla' çözeceklerini ifade etti. Özellikle Çukurova ve Sarıçam'ın planlı büyümesi gerektiğinin altını çizen Aldırmaz, ziyaretine gelmeyen rektörün yanına 3 kez gittiğini söyledi. Nüfusunun yüzde 75'i kentte yaşan Adana'da büyükşehir ve ilçe belediyelerinin üzerinde ağır bir yük bulunduğuna işaret eden Aldırmaz, il merkezindeki büyük kurumların şehir dışına taşınmasından yana olduklarını aktardı. Üniversitenin kendi toprakları için ilin yararına olan bazı yatırımlara karşı çıkmasını eleştiren Aldırmaz, şunları söyledi: "Kim ne dersin metro üniversiteye gidecektir. Çünkü üniversitede 30-35 bin öğrenci mevcuttur. Teknokent de 5 bin kişilik kongre salonu yapılmış. Kendilerini tebrik ediyorum. Ama buranın ulaşımı ne olacak. Üniversiteler inşaatları için ruhsat almak zorundadır. İlçe belediyelerine yazı yazdık. Aksi takdirde gereğini yaparız."

ZAMAN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.