AK Parti Milletvekili Zenbilci esnafın sorunlarını dinledi.

AK Parti Milletvekili Zenbilci esnafın sorunlarını dinledi.

AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger'in davetlisi olarak ESOB Eğitim ve Hizmet Binasında düzenlenen kahvaltılı toplantıda esnaf temsilcileriyle bir araya geldi.

ahmet-zenbilci-ziyaret-1.jpg

AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci esnafın sorunlarını dinledi

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger: "AVM ve zincir marketler sorunu çözülmeli"

Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, küçük esnafın en önemli sorunlarından bir tanesinin AVM ve zincir marketler konusu olduğuna dikkati çekerek, sorunun çözümü noktasında devletten destek beklediklerini söyledi.

AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger'in davetlisi olarak ESOB Eğitim ve Hizmet Binasında düzenlenen kahvaltılı toplantıda esnaf temsilcileriyle bir araya geldi.

Esnaf Odası Başkanlarının yoğun katılım sağladığı toplantıda, esnaf ve sanatkarların genel durumu, sorunları, çözüm önerileri, pandemi döneminin ekonomik etkileri hakkında karşılıklı görüş alışverişi yapıldı.

Toplantının açılışında yaptığı konuşmada esnaf ve sanatkarın genel durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, günlük kazanıp, günlük harcayan esnaf ve sanatkarın en önemli sorunlarından bir tanesinin AVM ve zincir marketler konusu olduğuna dikkati çekerek, sorunun çözümü konusunda devletten destek beklediklerini dile getirdi.

Adana'da 52 bin civarı kayıtlı esnafın faaliyet yürüttüğünün altını çizen Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, "Çim biçme makinesinden araç lastiğine kadar her türlü ürünün satışını yapan AVM ve zincir marketlerin neden olduğu haksız rekabet tüm esnaflarımızı ciddi anlamda olumsuz yönde etkiliyor. Her geçen gün sayıları hızla artan AVM ve aynı sokakta yan yana, karşı karşıya faaliyet gösteren zincir marketlerin şehir içinde açılmalarına izin verilmemesi, sattıkları ürün çeşitliliğine sınırlama getirilmesi, açılış ve kapanış saatlerinin yeniden belirlenmesi ve haftanın bir günü tatil edilmeleri gibi düzenlemelerin devletimiz tarafından hayata geçirilmesi, haksız rekabeti ortadan kaldıracağı gibi esnaf ve sanatkarlarımıza da rahat bir nefes aldıracaktır. Hükümet temsilcileri olarak burada sizlere büyük görev düşüyor. Sizler destek verirseniz esnaf ve sanatkarlarımızın sorunları kısa zamanda çözüme kavuşacaktır" dedi.

Birlik Başkanı Niyazi Göger'in konuşmasının ardından söz alan esnaf odaları başkanları da sektör bazında yaşanan sorunları ve devletten beklentilerini dile getirdi.

AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci de tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ekonomik piyasaların pandemiden olumsuz yönde etkilendiğini, en fazla zararı ise alt gelir gurubu ile esnaf ve sanatkarların gördüğüne dikkati çekti. Devletin sürecin zararını en aza indirmek adına ekonomik ve sosyal alanda gerekli çalışmaları yaptığını ve yapmaya devam ettiğini kaydeden Milletvekili Ahmet Zenbilci, "Hükümetimiz düşük faizli krediler, desteklemeler, borç ertelemeleri gibi düzenlemelerle özellikle alt gelir gurubu ile esnaf ve sanatkarımızın cebine para girmesi için milyarlarca liralık kaynak aktardı. Hastalık tehlikesi henüz geçmedi, ancak aşıyla ilgili umut verici çalışmalar var. Bu çalışmalar nihayete erip, hastalık tehlikesi azaldığında ekonomik anlamda çok daha fazla olumlu gelişmeler yaşayacağız" diye konuştu.

Milletvekili Ahmet Zenbilci, kendisine iletilen sorunların çözümü noktasında gerekli çalışmaları yapacağını ve konunun takipçisi olacağını da sözlerine ekledi.

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler