1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti'li Sarıeroğlu ve Kandemir, partilerinin Danışma Meclisi Toplantısına katıldı
AK Parti'li Sarıeroğlu ve Kandemir, partilerinin Danışma Meclisi Toplantısına katıldı

AK Parti'li Sarıeroğlu ve Kandemir, partilerinin Danışma Meclisi Toplantısına katıldı

Sarıeroğlu: "Ekonomiyle ilgili karşı karşıya kaldığımız saldırılara anında vermiş olduğumuz cevaplar, atak bir şekilde politikalarımızı uyguluyor olmamızın etkilerini şimdi görmeye başladık.."

A+A-

danisma-meclisi-toplantisi.jpg

AK Parti'li Sarıeroğlu ve Kandemir, partilerinin Danışma Meclisi Toplantısına katıldı

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu:
- "Ekonomiyle ilgili karşı karşıya kaldığımız saldırılara anında vermiş olduğumuz cevaplar, atak bir şekilde politikalarımızı uyguluyor olmamızın etkilerini şimdi görmeye başladık. Enflasyon oranları düşüş eğilimine girdi. İnşallah 2020 tek haneli enflasyonları yaşayacağımız bir yıl olacak"
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir:
- "Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle her şeyi millileştirdik, ana muhalefetimizi maalesef millileştiremedik"

 

sarieroglu-026.jpg

 - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Ekonomiyle ilgili karşı karşıya kaldığımız saldırılara anında vermiş olduğumuz cevaplar, atak bir şekilde politikalarımızı uyguluyor olmamızın etkilerini şimdi görmeye başladık. Enflasyon oranları düşüş eğilimine girdi. İnşallah 2020 tek haneli enflasyonları yaşayacağımız bir yıl olacak." dedi.

Sarıeroğlu, partisinin Yüreğir Kültür Merkezi'nde düzenlediği 94. İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, kentte sağanak nedeniyle zarar gören bölgelerde hasar tespitinin yapıldığını, belediyelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 41 milyon lira kaynak aktarıldığını söyledi.

Çiftçilerin hasarlarının da tespit edildiğini aktaran Sarıeroğlu, konunun takipçisi olacağını belirtti.

Sarıeroğlu, Türkiye'nin zor dönemden geçtiğini ifade ederek, "Bölgemiz ateş çemberi, Libya'da yaşanlar ve ülkemizin almış olduğu inisiyatif, Doğu Akdeniz'de irademizi güçlü şekilde ortaya koymuş olmamız, her an yeni gelişmelerin yaşandığı dönemlerde, bizler teşkilatlar olarak sayın Cumhurbaşkanımızın ardından dimdik durmaya inşallah devam edeceğiz." diye konuştu.

Geçen yıl ekonomik anlamda güçlü hamleler yaptıklarını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

"Ekonomiyle ilgili karşı karşıya kaldığımız saldırılara anında vermiş olduğumuz cevaplar, atak bir şekilde politikalarımızı uyguluyor olmamızın etkilerini şimdi görmeye başladık. Enflasyon oranları düşüş eğilimine girdi. İnşallah 2020 tek haneli enflasyonları yaşayacağımız bir yıl olacak. Faiz oranları düşüş eğilimini sürdürüyor. Döviz kurları stabil hale geldi. Biliyorsunuz 24 Haziran seçimlerinden sonra karşı karşıya kaldığımız saldırılarda, 'Dolar 11 lira olacak' gibi piyasaları daha da alevlendirici şekilde spekülasyonlar yapılmıştı. Ama çok şükür bu işlerden medet umanların, umdukları hiçbir şey hayata geçmedi."

Sarıeroğlu, 2020-2022 ekonomi programını devreye aldıklarının, bunun etkisiyle yine birlik beraberlik içerisinde bu yılın atılım dönemi olacağının altını çizerek, "İnşallah bu süreçlerin daha iyi olduğu 2020 olacak. Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde, büyük hamleler yaptığımız bir dönemdeyiz. İnşallah bu hamlelerimize devam edeceğiz. Güçlü ve büyük bir ülkeyiz. Büyük hedeflerimiz, büyük hayallerimiz var. İnşallah bu büyük hedefleri ve hayallere hep birlikte ulaşacağız." değerlendirmesinde bulundu.

 

kandemir.jpg

- "Ana muhalefetimizi maalesef millileştiremedik"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de partilerinin 18 yılda Türkiye'de birçok hizmeti hayata geçirdiğini dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Kandemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti kadroları Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletin hissiyatını paylaşırken, bedel öderken, geceli gündüzlü mücadele ederken, karşımızda bir cephe dağlardan saldırırken, bazıları kötülüğün amiral gemisinden kurşun sıkarken ana muhalefet neredeydi? Onun avareleri neredeydi? Aynı kötülükte buluşurken birileri, ülkenin ana muhalefeti milli bir zeminde mi yürümüştür yoksa o cephenin suyuna, değirmenine su mu taşımıştır? Bizim ekip arkadaşlarımızın işte bunu anlaması lazım. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle her şeyi millileştirdik, ana muhalefetimizi maalesef millileştiremedik."

Türkiye'nin bu sene ekonomisini büyütmeye devam edeceğini vurgulayan Kandemir, şunları kaydetti:

"Türkiye gençlerine iş bulmaya devam edecek. 18 yılda olduğu gibi özgürlüklerde, insan haklarında, ekonomide yakaladığı, Türkiye'yi taşıdığı çıtayı AK Parti ile çok daha yukarlara taşıyacak. Türkiye'nin dört bir tarafında bedel ödemiş, emek vermiş arkadaşlarımızın gayretleriyle biz ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağız. Ama istiyoruz ki ne yaptığımızı nerede bulunduğumuzu iyi anlatalım. AK Parti siyaseti, insanı siyasetin bir enstrümanı olarak görmez. Biz tarihimizden ilham alırız, bizim için insan yaratılmışların en üstüdür. Öteki kılmayız hiç kimseyi."

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.