1. HABERLER

  2. BAHAR KALKANI HAREKATI

  3. AKDAM, kadına yönelik....
AKDAM, kadına yönelik....

AKDAM, kadına yönelik....

AKDAM, kadına yönelikşiddeti izleme komitesinde Kadına yönelik şiddetAnkara'da masaya yatırıldı Başbakanlık toplantısınaAdana AKDAM da katıldı Kadın...

A+A-

AKDAM, kadına yönelik

şiddeti izleme komitesinde 

Kadına yönelik şiddet

Ankara'da masaya yatırıldı 

Başbakanlık toplantısına

Adana AKDAM da katıldı 

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı  Selma Aliye Kavaf'ın başkanlığında Başbakanlık'ta toplanan Kadına Yönelik Şiddeti İzleme Komitesi'nin dördüncü toplantısına Adana AKDAM yöneticileri de davet edildi. AKDAM, toplantıya çağrılan üç sivil toplum kuruluşundan biri olurken, Ankara nezdinde de büyük itibar sağladığını ortaya koydu. 
 

ADANA - Kadına yönelik çalışmalarıyla Adana'da dikkatleri üstünde toplayan AKDAM Derneği ağırlığını artıok Ankara'da da hissettiriyor. Adana AKDAM Derneği, Başbakanlık Kadına Yönelik Şiddeti izleme komitesi'ne çağrılan üç sivil toplum kuruluşu arasında yer aldı.

Adana AKDAM Derneği'nin de davetli olarak katıldığı, KSGM Koordinatörlüğünde, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile oluşturulan Başbakanlık Kadına Yönelik Şiddeti İzleme Komitesi'nin dördüncü toplantısı Ankara'da Başbakanlık 2 Nolu Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Devlet Bakanı Selma aliye Kavaf başkanlığındaki toplantıya, KSGM Genel Müdürü, ilgili bakanlıklardan genel müdürler, üniversitelerin kadın sorunları müdürleri ile sivil toplum kuruluşları Adana AMDAM, Ankara KADAV ve Diyarbakır KAMER yöneticileri katıldı.

Bakan Kavaf, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddetle ilgili yoğun çalışma yaptıklarını belirterek, sığınıkların arttırılması  ve çeşitlendirilmesi ifade etti. Kavaf, konuşmasında, ilk kabul merkezlerinin açılacağını, ilgili kolluk kuvvetlerinin, hakim savcı ve doktorlara kadına yönelik şiddet konusunda bilgilendirme toplantıları yapılacğını bildirdi.

Adana AKDAM Başkanı Münire Dağ, komite toplantısında, Adana Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, SHÇEK İl Müdürü Fazlı Doğanç, ARTEM ve Yüreğir Toplum Merkezi müdürleriyle kadına yönelik şiddet konusunda yapılan toplantıda cıkan sonuçlar ile istek ve dilekleri dile getirdi.

Adana genelinde kadına yönelik şiddet ile mücadele eden , Adana Kent Konseyi Kadın Danışma- Dayanışma Merkezi'ni işleten Adana AKDAM Derneği'nin 50 üyesi bulunuyor. Derneğin yönetim kurulu ise Münire Dağ, Gülseren Ağrıdağ, Çiğdem Akça, Özlem Kara ve Muhal l. İkikardeş'ten oluşuyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.