Aldırmaz: Meclisin feshi söz konusu değil ....

Aldırmaz: Meclisin feshi söz konusu değil ....

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, seçimin İçişleri Bakanlığına sorularak yapıldığını ve Büyükşehir Belediye Meclisinin...

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, seçimin İçişleri Bakanlığına sorularak yapıldığını ve Büyükşehir Belediye Meclisinin feshinin söz konusu olmadığını belirtti.

Aldırmaz, göreve seçilmesi dolayısıyla Adana Valisi İlhan Atış'ı makamında ziyaret etti.

Atış, ziyarette, kentteki tüm kurumların birlikte hareket ederek kent halkının yaşam kalitesini artırmak için uğraşacağını kaydetti.

Bir gazetecinin ''Mustafa Tuncel belediye meclisinin feshiyle ilgili İçişleri Bakanlığına yazı yazdığını söyledi'' demesi üzerine Atış,  ''Valilikten böyle bir yazı geçmiş değil. Doğrudan yazmış olabilir mi bilmiyorum. Valilik kanalıyla yazmak usuldür. Ama belediyelerin doğrudan yazma hakkı var'' dedi.

Aldırmaz ile Atış daha sonra basına kapalı olarak görüştü.

Görüşmenin ardından gazetecilerin ''meclisin feshi'' iddiasıyla ilgili soruları üzerine Aldırmaz, ''Meclisin feshi gibi bir şey mümkün değil. İçişleri Bakanlığına 'seçim yapılsın mı' diye soruldu. Cevabı da 'yapılsın' diye geldi'' yanıtını verdi.

Bir gazetecinin ''Mahmut Çelikcan'ın başkan vekilliği döneminde Büyükşehir Belediyesi, adliyeye kurumsal olarak suç duyurusunda bulundu. Sizin de isminiz var. Çeteyle suçlandığınız yere belediye başkan vekili seçildiniz'' demesi üzerine Aldırmaz, ''Çete ile suçlanmadım. Orada yanlış ifade vardı. Onu da Çelikcan düzeltti'' şeklinde konuştu.

Aldırmaz, Başkan Vekilliği döneminde şikayetin geri alınıp alınmayacağı sorusu üzerine de, ''Hayır, ben yargıya müdahale etmem. Böyle bir şey olamaz. Orada bir yanlış ifade olduğunu duydum. O yanlış ifadenin düzeltildiğini biliyorum. Aslı olmayan şey yargıdan da döner'' dedi.

Aytaç Durak'ın MHP'den belediye başkanı seçildiğini hatırlatan bir gazetecinin, göreve iadesiyle ilgili kurumsal bir destek verilip verilmeyeceği yönündeki sorusu üzerine de Aldırmaz, görevinin Adana'ya hizmet etmek olduğunu söyledi.

Adana'nın güzel bir seçim yaşadığını, ancak ''30 saniyelik bir anlaşmazlığın konuşulduğunu'' belirten Aldırmaz, ''Güzel bir gün geçirdik. İnşallah bundan sonra daha olumlu şeyler yapacağız. Adanalılar güzellikleri görecek'' dedi.

ALDIRMAZ: BANA VERİLEN GÖREVİ HAKKIYLA YERİNE GETİRMEK İÇİN ÜZERİME DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPMAYA ÇALIŞACAĞIM

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, kendisine verilen görevi hakkıyla yerine getirmek için üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya çalışacağını belirtti.

Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, dünkü meclis oturumunda Belediye Başkan Vekilliğine seçilen Aldırmaz, bugün görevi devraldı.

Görevine başlayan Aldırmaz'ı, MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, İl Başkanı Ahmet Erdoğan, ilçe başkanları ve partili belediye meclis üyeleri ziyaret ederek kutladı.

Aldırmaz'a yeni görevinde başarılar dileyen Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, dün yapılan seçimlerde kendi partilerinin adayına oy veren, vermeyen tüm Belediye Meclis üyelerine teşekkür etti.

Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın belediyecilikte büyük deneyim sahibi olduğunu belirten Yıldırım, ''Aldırmaz'ın bu görevi başarıyla yürüteceğine inancımız tamdır'' dedi.

Aldırmaz ise yeni dönemde Adana'nın artık daha iyi olaylarla anılacağını belirterek, şunları kaydetti:

''Bana verilen bu görevi hakkıyla yerine getirmek için üzerime düşeni fazlasıyla yapmaya çalışacağım. Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin tüm üyelerine teşekkür ediyorum.''

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.