Ali Edibali: 'Türk milletinin , İslam ümmetinin başı sağ olsun..'

Ali Edibali: 'Türk milletinin , İslam ümmetinin başı sağ olsun..'

Türk milletinin, İslam ümmetinin başı sağ olsun. Babam Aykut Edibali Hakk'ın emri ile aramızdan ayrıldı.

https://i12.haber7.net/haber/haber7/photos/2022/02/JFkga_1642194516_6184.jpg

Ne var ki o ardında sadece bir grup gözü yaşlı insan bırakmadı. Mütevazı hallerine rağmen Imami Azam in, şeyh Edebali nin, Ömer in, Fatih in takip ettiği meşakkatli yolu takip eden sayısı az ama o devasa davanın uzantısı olan insanlara bir hedef gösterdi.

Hakkın yanına çağrısına hamd olsun isyan etmedik. Bizim için o tarifi imkansız güzellikte bir baba, aile reisi, validemiz için bir eş olarak vefat etti.

Millet Partisi Genel Başkanı Edibali için Meclis'te cenaze töreni

Geride Yüzlerce baş Yazı, onlarca kitap, sohbet, konuşma, eser ve yetişmiş insan kadrosu bırakmış olarak aramızdan ayrılan bilge lider Aykut Edibali, Ömrünü davasına vakf etmiş bir insandı. O gövdesinde taşıdığı büyük davaya ihanet etmeden, cihad emrine itaat etti. Sükût halinde dahi tefekkür ehli idi. O cihadını kılıçla değil şüheda kanı akmasın diye kalemiyle yapan, uykusunda dahi sevap kazanan bir büyük müctehid idi. Tarih tekerrür etmiştir. İmamı Azam gibi, Denktaş gibi pek çok âlim ve mücahid gibi sağlığında kıymeti az bilinmiş bir dev insandı o.

O nedenle biz onu peygambere komşu olsun duasına ehil kişilerden biri olarak yolcu ettik. Gözyaşımız akarken oluk. Oluk gurur yağdı rahmet yağdı.

Millet Partisi Genel Başkanı Edibali için cenaze töreni düzenlendi 9

Biz ona sorular sorduğumuzda "peygamber hayatta olsa idi bu durumu nasıl ele alırdı ?" Sorusunu sor derdi. Meseleleri ele alış biçimi ile her daim tutarlı ve istikrarlı bir yaklaşımı vardı. Hayata bakış tarzı, mantık ve gönlün uyumu ile yapılan tespit ve çözümleri onun aile ve siyaset hayatına yön verirdi. Onun hayata bakış felsefesinin temel karakteristikleri, omurgasını Kuran ve Sünnet olmuştur makta idi.

Millet Partisi Genel Başkanı Edibali için cenaze töreni düzenlendi

Kendisini tanımaktan ve oğlu olmaktan onur duyduğum Aykut Edibali nin , mükemmel bir aile reisi oluşuna, bir Müslüman olarak İslam a ve bir Türk olarak milletine yaptığı hizmetine şehadet ederim. Allah ona ve birlikte Hakka yürüyen tüm dava arkadaşlarına rahmet eylesin ve en güzel mükâfatlar ile ödüllendirsin. İnşallah. Amin

Millet Partisi Genel Başkanı Edibali için cenaze töreni düzenlendi 10

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler