İbrahim Halil Sipahi

İbrahim Halil Sipahi

Almanya’daki seçime müdahalenin faturasını yalnız oradaki Türkler ödemez.

Ülkemizde etnik, siyasal ve terör konusunda yıllardır ABD ve Avrupa’nın müdahil olmasından, iç işlerimize karışmasından muzdaribiz. Her fırsatta dert yanar şikayet ederiz.

Fransa eski Cumhurbaşknlarından Francois Mitterand’ın eşi Danielle Mittarand, 2011 Kasımında vefat edene kadar sık sık Türkiye’ye gelerek sözde Kürt halkına yakınlık gösterirken PKK terör örgütüne açık destek verirdi.

Buna razımıydık? HAYIR.

Fransız, Alman,Belçika ve Hollandalı siyasetçiler zaman zaman Türkiye’ye gelerek direk Diyarbakır’a gider burada PKK’nin siyasi uzantısı partiler ile sonra Kandil’e giderek bizzat PKK’lı yöneticilerle görüşerek yine Kürt halkını kullanarak terör örgütüne açık desteklerini ortaya koyar. Türkiye yönetiminede ağır hakaretlere varan sözlü saldırılarda bulunurlardı hala da bu eylemlerini zaman zaman gerçekleştirmektedirler.

Buna razımızyız? HAYIR.

TSK’nin PKK terör örgütüne ağır zaiyatlar verdirip köşeye şıkıştırdığı hemen her operasyonun ardından ABD, Türkiye’ye uyarılarda bulunur operasyonları durdurmasını ister.

Buna razımızyız? HAYIR.

ABD’de Suriye’de PKK terör örgütünün Suriye’deki uzantısı PYD/YPG’ye hala açık destek veriyor.

Buna razımızyız? HAYIR.

Aynı ABD, Türkiye’nin tüm hassiyetleri ve uyarılarına rağmen PYD/YPG Suriye’de kendisine müttefik yapıyor.

Buna razımızyız? HAYIR.

Bununlada yetinmeyen ABD, PYD/YPG’yi bin Tır dolusu içinde ağır silahlarında bulunduğu silah ve mühimmatla donatıyor.

Buna razımızyız? HAYIR.

ABD, 15 Temmuz vak’asının baş faili Fethullah Gülen’i Türkiye’nin tüm ısrarlarına rağmen iade etmiyor.

Buna razımızyız? HAYIR.

Başta Almanya olmak üzere avrupanın söz sahibi ülkeleri Türkiye’nin başına musallat olan DHKP-C, PKK, IŞID ve FETÖ terör örgütü mensuplarını ve yandaşlarını koruyup kolluyor.

Buna razımızyız? HAYIR.

ABD ve Avrupa PKK’nın siyasi uzantısı HDP ve öncesindeki adıllarına Türkiye’ye karşı giriştikleri bölücü hareketlerine açık destek verirlerken.

Buna razımızyız? HAYIR.

Şimdi Türkiye Cumhurbaşkanı kalkıyor Almanya’da yapılan seçimlerde, Türk kökenli Alman vatandaşlarına;

Almanya başbakanı Angela Merker’in lideri olduğu Hristiyan Demokratlara, Sosyal Demokrat Parti lideri,Martin Schulz’a ve Yeşiller partisine oy vermemeleri için telkinde bulunuyor.

Peki bir ülkenin demokratik seçimlerine bir başka ülkenin en üst makanından müdahil olması doğrumudur?

Bunun cevabı da elbette HAYIR olmalıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya seçimlerine müdahil olmasına karşılık, “Erdoğan tamamen ölçüyü kaçırdı” diyen SDP lideri Schulz, PKK/HDP’yi kastederek ”Özgür ve demokratik Türkiye için mücadele edenlerin daha çok yanında olacağız” Erdoğan’ın Almanya seçimlerine müdahalesine karşı eylem planı (tehdit) ortaya koyuyor.

16 Nisan referandumu öncesi AKP’li bakan ve milletvekillerinin Avrupa’da toplantı ve propaganda gezileri sırasında yaşanan gerginliklerle Avrupa’da yaşayan altıbuçuk milyon Türk’ün sıkıntı yaşamasına neden olunmuştu. Birçok Avrupa ülkesi Türk kökenli vatandaşları ile çift vatandaşlık hakkına sahip Türkleri vatandaşlıktan çıkarma tehdidi içerisine girmişlerdi.

Şimdi Almanya’da yaşayan Türk kökenli, Alman vatandaşları Türkiye Cumhurbaşkanının bu fevri tavrına icabet ederse, kendilerini sıkıntılı günlerin beklediği aşikardır.

Kaldı ki sadece Alman vatandaşlığına sahip Türk’ler ari Alman vatandaşları ile aynı haklara sahip olup Almanya’ya vatan kabul etmişlerdir. Bu vasfa sahip Türkler orada kendi demokratik haklarını kendi iradelerine göre kullanma hakkına ve özgürlüğüne sahip iken, dışarıdan müdahale edilmesi akla, demokrasiye ve ahlaka aykırıdır.

Avrupada, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları ve Türk kökenli soydaşlarımızı korumak Türkiye Cumhuriyeti devleti ve onun hükümetinin görevidir. Fevri hareketler, 16 Nisan öncesi yaşananların intikamını alma uğruna buradaki milyonlarca Türk bir bilinmeze itilemez.

 

 

İbrahim Halil SİPAHİ

17.08.2017/adana

twitter.com/ihalilsipahi

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.