Asker Camiye girdi!

Asker yemin ediyor ama anası örtülü, babası sakallı diye yemin törenine alınmıyor, devlet memuru fişlenirim korkusuyla namazlarını gizli kılıyor, camilerde bir kısım gammaz imamlar istihbaratçılara bilgi sızdırıyor, okul önlerinde başörtülerini çıkarmadığı için derslere giremeyen öğrencilerin bekleştiği,halktan kopuk ekranlarda kadeh tokuşturan idarecilerin Müslümana gâvureziyeti yaptıklarıgünlerden; GenelkurmayBaşkanı’nın askerlerle bayramlaştığı, buradan camiye girip cemaate karıştığı, El Bab’ta bir generalin minbere çıkıp konuşma yaptığı, Başbakan’ın bayramı köyünde geçirdiği, komşularını ziyaret ettiği, PKK ile mücadele eden güvenlik güçlerine moral olsun diye dağa çıktığı günlere geldik.

Ramazan bayramında siyasetçi,asker, polis, memur, amirin camide birlikte saf tutup namaz kıldığı günleri gördük,çok şükür.

Asker camiye girdi, cemaate karıştı; hocalarımız neredeler?

Devlet, millet el ele darısı hocalara olsun!

Ümmetin önüne geçmiş, sorumluluk almış hocaların değişen Türkiye’nin manevi gelişimine katkı vermeleri için artık kendilerini cemaatlerini, taassuplarını, protokolleri aşmaları minberden inerek halkın arasına karşımaları gerekiyor.

Artık kendimizle yüzleşme zamanı geldi de geçiyor, hep sistemi-Tağutu eleştiren Müslümanlar ve onlara nasihat eden hocalar, evet, artık kendileri ile yüzleşmeleri gerekiyor.

Sözü Merhum Mustafa Sibâî'ye bırakalım;

“Bayramda Müslümanların dili tekbir getirdiği gibi kalpleri de tekbir getirecek olsaydı hiç şüphesiz tarihin yönünü değiştirirlerdi. Eğer onlar bayram namazı için bir araya geldikleri gibi her zaman bir araya gelecek olsalardı düşmanların güçlü ordularını bozguna uğratırlardı. Eğer elleri tokalaştığı gibi ruhları da tokalaşmış olsaydı ayrılığın bütün etkenlerinin sonunu getirirlerdi. Şayet dudakları gülümsediği gibi ruhları da gülümsemiş olsaydı Semadakiler ile beraber olurlardı.

Eğer davarlarını kurban ettikleri gibi enaniyetlerini de kurban etselerdi bütün günleri Bayram olurdu. Eğer en güzel elbiselerini giydikleri gibi mükemmel ahlâkı giyinmiş olsalardı yeryüzündeki ümmetlerin en güzeli olurlardı.”

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum