Aytaç Durak: İftiracılar cezasız kalmayacak....

Aytaç Durak: İftiracılar cezasız kalmayacak....

Adana'daki bir yerel televizyonda Aytaç Durak'a 'yayın yoluyla hakaret' suçu işlediği iddia edilen program yapımcısı Selahattin Sekin hakkında 2. Sulh Ceza...

Adana'daki bir yerel televizyonda Aytaç Durak'a 'yayın yoluyla hakaret' suçu işlediği iddia edilen program yapımcısı Selahattin Sekin hakkında 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın görülmesine devam edildi.

Hakkındaki soruşturmalar nedeniyle açığa alınan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, yerel seçimler öncesi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in bir yerel televizyonda, kendisi hakkında, "Çok ciddi hastalıklı bir vaka, kendisi siyasette hile yapmakla, tuzak kurmakla, komplo yapmakla meşhur birisidir. Normalde akıl sağlığı yerinde olmayan biri" dediğini, aynı televizyondaki başka bir programda CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özgümüş'ün ise, 'Organize işler bunlar, seçim çetesi, hile ustası Aytaç Durak'tır. Karşınızda bir ev hırsızı yok, apartman hırsızı var." ifadelerini kullandığını ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet savcılığınca yapılan soruşturma sonunda televizyondaki programları hazırlayan Selahattin Sekin hakkında 'yayın yoluyla hakaret' suçundan iki ayrı dava açıldı. Avukatlarıyla 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya gelen Durak, hakkında 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istenen Sekin'den şikâyetçi oldu. Sanık Sekin ise yayın yoluyla Durak'a hakaret etmediğini belirterek, suçlamaları red etti.

Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Durak, adalete güvendiğini söyledi. Yüce yargının daima doğru kararı vereceğine inandığını anlatan Durak, hiçbir suçun cezasız kalmayacağını kaydetti. Durak, "Zaman en büyük hakemdir. Yüce yargıya güveniyorum." dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nde kadroları bulunan bazı kişilerin oğlu Gökhan Durak'a ait Çukurova TV'de çalışmasına göz yumduğu gerekçesiyle kendisi ve oğluyla birlikte 23 kişi hakkında "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, görevi kötüye kullanma, denetim görevini ihlal, zimmet ve irtikâp" iddiasıyla suç duyurusunda bulunulmasını ise Durak, "Çaresiz kaldılar. İftiracılar cezasız kalmayacaktır." şeklinde konuştu.

Yapılan suçlamaların hepsinin boş olduğunu ileri süren Durak, AK Parti'den 16 ay önce ayrıldığını dile getirdi. Durak, şöyle devam etti: "Bula bula ne buldular?. İki dava açabildiler. Birisi seçim yasaklarına muhalefet yapmak, diğeri İçişleri Bakanı'na hakaret. Nasıl hakaret etmişsem ben de bilmiyorum. Ben saygısız biri değilim. Üst makamlara hakaret etmek haddim de değil. Başka suç yok. Bu 47 yıldır şerefli ve sabıka kaydı olmayan, 7 defa Adana'da seçim kazanmış bir insana, halka hakarettir. İftiracılar cezasız kalmayacaktır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler