Yusuf Ziya Öter

Yusuf Ziya Öter

BİLDİRİ VE HALK..

 

Bir atasözü şöyle der: Sağır duymaz uydurur. Kör görmez el yordamı ile yürür. Neyi nerede nasıl Arayacağını bilmeyen kişiler elbette yolunu şaşıracak. Kendilerini idare etmek isteyen partilerin Programlarını incelemeden, irdelemeden bilmeden partinin sempatizanı olabilmektedir. EĞER Bu partinin programına şu ilkeler program maddeleri arasına serpiştirilerek kamufle edilmiş ise: Birleşik gelişme yasası –Toplumsal dönüşüm süreci- Sürekli evrim Teorisi bu ilkelerin ne Anlama geldiğini kavramayanlar sempatizanlar için bu bir tuzak, AV olması için bir yemdir.

 

1924 anayasasının HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR. İlkesini ortadan kaldırarak 1961 Anayasasına  MİLLİ HAKİMİYETE birtakım ortaklat ekleyenlerin ilerideki hedef ve AMAÇLARI ne İdi  neler doğur du ?

 

Bugün MUHTARİYET taassubuyla hareket eden ortaklar, yeteneksizliklerini sergilemekten başka bir Şey yapabildiler mi ? bu ne oldukları belli olmayan ortaklar düşünemediler, tahmin edemediler HALKA İNANIP GÜVENMEDEN hiçbir yere gidilemez. ÇÜNKÜ ANADOLU, medeniyetleri tarihi ve Kültürü ile SAĞLAM DERİN VE ULU BİR ÇINARDIR. Türk milleti bu fikirlere İTİBAR eden idareciler Sayesinde daima ilerlemiş ve yükselmiştir. İTHAL MALI FİKİRLERLE yönetildiği zamanlarda ise dize gelmiş ve sürünmüştür. TARİHİN BİZE SÖYLEDİĞİ BUDUR.

 

Bu millet daima ileriye gitmek için yaratılmıştır. Tarih sahnesinde kalmasının TEMEL YAPISI budur. İleriye bakan ulu fikirleri ret ve inkar etmez. Anadolu bozkırları, nasıl yağmur hasreti ile çatlarsa, Anadolu insanı da medeniyet ve ilerleme hasreti ile gönlü parça parçadır. Türk Milleti tarihin Hiçbir devrinde, kendi kültürüne uymayan, yaramayan, hiçbir fikri kabullenip kullanmamıştır. Kendilerini akıllı ve aydın zanneden bazı kişiler, milletin değer ve kültürüne, AYKIRI VE YARAMAYAN Bir şeyi teklif ettiği zaman, BU AKILLI VE AYDIN geçinen ZAVALLILARLA TARTIŞMAZ. Söylenenleri dinler alır kabul eylemiş gibi görünür. Koynuna yerleştirir gibi yapar. KISA BİR ZAMAN sonra bu Aydın önerilerini çöpe yada  DİPSİZ BİR KÖR KUYU ya atmayı ihmal etmez.

 

Çünkü ANADOLU İNSANININ göz ve gönlünde DAİMA FAYDALI VE GÜZEL OLAN İLERİ VE GÜZELDİR.

 

Adana 17.01.2016

yusuf.oter @hotmail.com

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.