Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Camiyi sanat galerisi yapmayı düşünen sömürge aydınları..

Abdülmecid Efendi Köşkü’ndeki heykel sergisi tartışma yaratmış, Ahmet Hakan da konuyla ilgili ““Sevimsiz, irite edici, rahatsız edici, kusturucu, anlamsız, bağlamsız, amaçsız”, “Bir gazete köşesinde yayınlanmayacak kadar berbat” demişti.

Ahmet Hakan’ın o yorumlarına, Fatih Altaylı ve Oray Eğin’den cevap geldi..

Altaylı, Ahmet Hakan’ı “Nişantaşı’na taşınınca “rafine”, üç beş aydınla tanışınca “entel”, patronla tavla oynayınca “zengin” olduğunu zanneden biri” sözleriyle topa tuttu.

Ahmet Hakan’ın galeriye saldıran kişileri eleştirirken aynı zamanda eski mahallessine göz kırptığını iddia eden Oray Eğin “Bu bastırılmış gericilik duygusu mu bilemiyorum” dedi. Ahmet Hakan ile Melih Gökçek arasında pek bir fark bulunmadığını iddia etti.

İki Batı özentisinde kendini arayan kalemşör Ahmet Haman’a çullanıyor.. Ben Ahmet Hakan’ın avukatı değilim.. O zaten başının çaresine bakar.. Sahiplerine seslenir, kurtulur.

Şu kendini bilmezlerden, şu geri zekalılardan kurtulamadı gitti bu millet! Kalemi var yazıyorlar. Efendilerine yağcılık, yalakalık yarışındalar..

Altaylı da Eğin de İstanbul’u Londra’nın, Washington’un, Paris ve Berli’nin varoşu gören snoplardandır. Batı’nın varoşlu, kırsallı ya da köylüsünden bile geri, tam bir sömürge aydını olmaya çalışmıyorlar mı?

Kendi tarihine, kültürüne ve halkına karşı şımarık, tepeden bakan, yozlaşmış, soysuzlardan az mı gördü az mı çekti bu millet?

Bu mübtezel kalemler bütün yazılarında övünçle Batıcılık yaparlar. Köle psikolojilerini saklamazlar bile..

Uşaklıkta sınır tanımayanlardandır ikisi de.. Camiyi sanat galerisi yapmayı düşünen iğrenç sömürge aydınlarından..

Sanat anlayışları da, sergi anlayışları da ilkokul terk beğenisini aşamayan zavallılar..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.