Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Çanakkale İslam Birliği’nin Sembolüdür

Mustafa Yürekli, ''Çanakkale Zaferi, Şark Meselesi olarak adlandırılan Avrupalı devletlerin İslam topraklarını paylaşma politikasına itirazdır ve İslam Birliği’nin sembolüdür.” dedi.

canakkale-zaferi-cagl.jpg

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yürekli,  Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, ''Çanakkale Zaferi İslam Birliği idealinin sembolüdür.” dedi.

Mustafa Yürekli,  Osmanlı İslam Devleti’nin Birinci Dünya Savaşı’nda sekiz cephede savaştığını hatırlatıp  ''Çanakkale Zaferi, Şark Meselesi olarak adlandırılan Avrupalı devletlerin İslam topraklarını paylaşma politikasına itirazdır ve İslam Birliği’nin sembolüdür.” dedi.

Sosyal Bilimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yürekli, ''İslam milleti, Çanakkale’de, Batı ve Batıcılığa itiraz etmiştir. Dolayısıyla Çanakkale’nin mesajını almak ve mirasına sahip çıkmak, Batı emperyalizminin karşısına yerel ya da bölgesel güç olarak, küçük küçük devletler olarak çıkmak değildir. Çanakkale’nin ruhunu taşımak, İslam Birliğini gerçekleştirmek, küresel bir güç olan İslam Devleti olmaktır.." dedi. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.