Yusuf Ziya Öter

Yusuf Ziya Öter

CEVABI VERİLMEYEN MEKTUP ve BU GÜNKÜ HALİMİZ?

Kızmayınız.. köpürmeyiniz.. kırılmayınız.. darılmayınız..

ÇÜNKÜ bunlara hakkınız yoktur..

Zira etrafınızı saran, kuşatan, renksiz, korkak, adi, bencil, fikirsiz, şarlatan, inançsız, azimsiz ve milliyetsiz kişilerin varlığına tahammül edebildiniz.

Uzun iktidar döneminizde, olaylar, iktidar, siyaset, ordu ve halk arasında olan ilişkilerde, bilgisiz, korkak ve ihanet içerisindeki çevrenizin vurduğu damgayı hiçbir kuvvet silemez.

Milli iradenin ADNAN BEY ve şahsınızdaki, temsilciliğine, etrafınızın vurduğu prangayı hiçbir kuvvet kıramaz.

Bizdeki MÜSTEMLEKE AYDINLARINA göre, MİLLİ İRADE İÇİN FÖRMÜL:

Aydın tahakkümü-millete rağmen milli irade-çeşitli, türlü, yalan, hile, desise, şantaj ve oyunlarla, her ne pahasına olursa olsun her şeye ve millete rağmen hükmetme ve iktidar…

 Ancak bu müstemleke aydınlarının ve devrim soytarılarının, anlamadığı, anlamayacağı, anlatamadığı ve hiçbir zamanda kabul edemeyeceği ortak hakikat. Türkiye de, politika, siyaseti, partiler, teşkilatlar ve mebuslar icra ederler.

FAKAT politika, siyaset partilerin ve mebusların yönünü, hedefini, kaderini ve neticesini MİLLET tayin ve tespit eder.

Vatanımızın jeopolitiği, siyasi, kültürel, fikri, sosyal ve tarihi yapısı milliyetçilerden o kadar büyük, ağır, sorumlu ve feragatli vazifeler beklemektedir ki: bunları, yapmak, yaşatmak ve idame ettirmek, savunduğunuz MİLLİ idare fikrinin bedeli, garantisi ve yaşama göstergesidir.

Yıl 1968 iktidardasınız. Tesadüflerin yardımı ile üç mebusunuz ve iki senatörünüzle beraberiz. TARAFIMIZDAN: Sol hareketler-ANARŞİK OLAYLAR-Marksist tertip ve tuzaklar, sabotajlar TALEBE hareketleri en ince detaylarına kadar:

YER ZAMAN VE MÜESSESE gösterilerek izah edilmeye çalışıldığı halde: sayın baylar bizi-gençlik heyecanıyla-vehimle-bilgisizlikle-tecrübesizlikle suçladılar.

Göremediler, anlayamadılar-bilemediler ki veya işlerini öyle geldİ. BUNLAR DEMİREL iktidarına karşı

Değilde: TÜRK MİLLETİNİN-Türk devletinin varlığının aslına, özüne ve hayat hakkına, yöneltilmiş en canavar, en adi, en yıkıcı tahrip ve ortadan kaldırma hareketidir. O baylara anlatamadığımız ikinci husus ise, basının önemi, mahiyet ve etkisinin siyasi iktidara olan lüzumudur…

Üçüncü husus ise ECEVİTİN varlığı ve mizacı için olan endişelerimdi.

Sayın Başbakan: eğer ilme-ekonomi politiğe-iktisadi sistemlerin varlığına inanıyor isek, Ecevit in fikir kıvrımlarını, yavaş yavaş araladığımızda ve sonuna vardığımızda: KURNAZ BİR MARKSİST-korkak ve adi karakterli-hırçın ve amansız-müstebit ve aşağılık bir prototip çıkar.

Dernekler meselesi…

TÖS-sosyalist öğretmenler teşkilatı, bilerek isteyerek şuurlu halde kurulmuştur. TÖB-DER Bolşevik öğretmenler teşkilatı aynı pisliğin ikinci yarısı.

Siyasi parti liderlerinin, fikir hürriyeti hakkındaki samimiyetsiz oluşları: meydanlar, organlar çığlık çığlık özgürlük daha fazla özgürlük inliyor. Hepsi özgürlükçü, tümü demokrasi aşığı, solun her çeşidinin teşkilatlanmasına alkış tutarlar. İsterler savunurlar…

Başbakanım:

Bu samimiyetsiz özgürlükçü parti liderlerini, Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi Başkanı, Türk Hukuk Kurumu, Barolar Birliği, Kuvvet Komutanlarını ve Zinde Kuvvetler denilen kuruluşların başkanlarını özel bir ziyafette bir araya getirin hepsine yönelin: haklısınız-lazımdır-olması gerekir-fikirlerini alın…

SONRA-ANCAK. Yanında benimde siz sayın baylara, bir teklifim var diye arz ediniz. Bende Türkiye de

İSLAM DEMOKRASİ partisinin kurulması fikrinin kanuni teminat altına alınmasını istiyorum.

Başbakan teklifiniz, maskelerini yırtacak, düşürecek, düşünce ve müstebit çehreleri bütün iğrençliğiyle ortaya çıkacaktır.

Olaylar ve olayların iç tezatlarının çevreniz tarafından, tanınmaması, bilinmemesi, VATANIMIZIN UĞRADIĞI, UĞRAMASI MUHTEMEL musibet ve tehlikelerin ana kaynağıdır.

Dileğim şeklin terki, TÜRK RUHUNUN-TÜRK KÜLTÜRÜNÜN-TÜRK TÖRELERİNİN öz ve muhteviyatının siyasi aksiyon haline gelebilmesidir.

Hürmetlerimle..

(Yusuf Ziya Öter adana/karataş31.03,1977)

 

Yusuf.Öter@ hotmaıl.Com adana 24.12.2016

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.