CHP Seyhan ve Çukurova'yı Bu Kez Myk Görevden Aldı?

CHP Seyhan ve Çukurova'yı Bu Kez Myk Görevden Aldı?

Adana'da geçici CHP Adana İl Kurulu'nca görevden alındıktan sonra mahkeme kararıyla görevlerine iade edilen merkez Seyhan ve Çukurova ilçe örgütleri,...

Adana'da geçici CHP Adana İl Kurulu'nca görevden alındıktan sonra mahkeme kararıyla görevlerine iade edilen merkez Seyhan ve Çukurova ilçe örgütleri, bu kez CHP Merkez Yürütme Kurulu'nca (MYK) görevden alındı.

Adana'da geçici CHP Adana İl Kurulu'nca görevden alındıktan sonra mahkeme kararıyla görevlerine iade edilen merkez Seyhan ve Çukurova ilçe örgütleri, bu kez CHP Merkez Yürütme Kurulu'nca (MYK) görevden alındı. CHP MYK, Seyhan'da Vedat Karasaç'ın yerine Reşit Karakuş'u, Çukurova'da Ayhan Barut'un yerine Zeki Eren'i ilçe başkanlıklarına atadı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan seçildiği CHP Kurultayı'nın ardından Serdar Seyhan başkanlığındaki il örgütü görevden alınmış, yerine Zeydan Karalar başkanlığında 7 kişilik CHP Adana İl Kurulu'nu (kayyum) atanmıştı. CHP Adana İl Kurulu, 9 Ağustos'ta Seyhan İlçe Başkanı Vedat Karasaç ve Çukurova İlçe Başkanı Ayhan Barut'u görevden alma kararı vermişti. Karasaç ve Barut, Geçici Kurul'un görevden alma yetkisi olmadığını, 45 gün içinde seçime gitmesi gerektiğini iddia edip, kararı yargıya taşımıştı. Vedat Karasaç'ın 4'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi, Ayhan Barut'un 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı davalarda, CHP Adana İl Kurulu'nun görevden alma kararının durdurulmasına karar verilmişti.

Ortaya çıkan yargı kararının ardından görevlerine geri dönme yolu açılan Vedat Karasaç ile Ayhan Barut'un durumu CHP MYK'da ele alındı. MYK, Vedat Karasaç ile Ayhan Barut'un görevden alınmalarına karar verdi. Seyhan'da Vedat Karasaç'ın yerine Reşit Karakuş, Çukurova'da Ayhan Barut'ın yerine Zeki Eren ilçe başkanlıklarına atandı.

CHP Adana İl Kurulu Başkanı Zeydan Karalar, MYK'nın görevden alma kararlarını Seyhan ve Çukurova ilçelerine gönderdiklerini belirtip, "MYK, aldığımız kararı bir kez daha onadı. İlçelerde herhangi bir sorun yok. Arkadaşlarımız mahkemeye başvurup alınan kararın durdurulmasını sağlamışlardı. Bu karar Genel Merkeze ulaşınca MYK toplandı ve arkadaşlarımızı yeniden görevden aldı" dedi.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.