CHP’li Bulut, Torba Yasa’ya Eczacı Ve Veterinerler de Eklensin..

CHP’li Bulut, Torba Yasa’ya Eczacı Ve Veterinerler de Eklensin..

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Plan Bütçe Komisyonu’nda, sağlık çalışanlarının büyük bir bölümünü yok sayan Torba Yasa’yla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

burhanettin-bulut.jpg

CHP’li Bulut, Torba Yasa’ya Eczacı Ve Veterinerler de Eklensin..

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Plan Bütçe Komisyonu’nda, sağlık çalışanlarının büyük bir bölümünü yok sayan Torba Yasa’yla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sağlık çalışanlarına yönelik yıpranma payının 90 güne çıkarılması gerektiğini belirten Bulut, kamuda çalışan tabip ve diş hekimlerinin emeklilik maaşını artıran düzenlemeye eczacıların ve veterinerlerin de eklenmesini istedi. Komisyonda CHP grubu tarafından bu doğrultuda verilen önergeler AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

ANKARA//

Sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiren Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşüldü. Komisyon çalışmalarına katılan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, sağlıkla ilgili maddelerde değerlendirmelerde bulundu. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Bulut, Torba Yasa’nın 5 maddesinin sağlık çalışanları ile ilgili olduğunu bildirdi.

TORBA YASA’YA ECZACI VE VETERİNERLER DE EKLENSİN

Komisyonda söz alan üyelerin gerek Torba Yasa’ya gerekse yasamanın kalitesinin yükseltilmesine ilişkin eleştirilere katıldığını kaydeden Bulut, her komisyonun kendi alanına ilişkin düzenlemeleri görüşmesi gerektiğini ifade etti. Kamuda çalışan tabip ve diş hekimlerinin emeklilik maaşını artıran 4. Maddeye eczacının ve veterinerlerin de eklenmesi gerektiğinin altını çizen Bulut, iktidarın daha önce de söz verdiği üzere sağlık çalışanlarına yönelik yıpranma payının 90 güne çıkarılması gerektiğini, burada bir ortak aklın oluşturulabileceğini bildirdi.

ORTAK AKIL HAKİM OLMALI

Her siyasi partinin ayrı görüşü olduğunu, ancak toplumu ilgilendiren konularda ortak müşterekte buluşulabileceğini kaydeden Bulut:

Elbette kendimize ait fikirlerimiz var, bir başka aidiyetimiz var, özellikle partiyle alakalı dünya görüşlerimiz var ama sonuçta da bu yasama çatısı altında, tüm arkadaşlarla birlikte de bir sorumluluğumuz var. Burada en azından ortak müşterekteki bazı konuları birlikte çıkarabilirsek yaptığımız çalışmalara bir anlam katar. Yasama ile yürütme arasında bir ayrılık elbette olacak ama bunu hayali bir görüntüyle sergilemek de doğru değil. Sonuç itibarıyla bu çalışmalar Meclisin yaptığı çalışmalar değil, Hükûmetin getirdiği çalışmalar. O vesileyle burada bir örnek olalım, sağlık çalışanlarına yönelik maddeleri ortak akılla çıkaralım.

AKP VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ

Komisyonda, CHP grubu tarafından yıpranma payının 90 güne çıkarılmasına, emeklilik maaşını artıran düzenlemeye eczacıların ve veterinerlerin de eklenmesine yönelik verilen önergeler AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler