ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nda Şenlik Havasında Mezuniyet Kutlaması

ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nda Şenlik Havasında Mezuniyet Kutlaması

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fakülte ve Yüksekokullarda mezuniyet sevinci devam ediyor. Mutlu ve gururlu bu sevince bir yenisi daha eklendi. ÇÜ Devlet Konservatuvarı da öğrencilerini şenlik havasında geçen bir törenle uğurladı.

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Şenlik Havasında Mezuniyet Kutlaması

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fakülte ve Yüksekokullarda mezuniyet sevinci devam ediyor. Mutlu ve gururlu bu sevince bir yenisi daha eklendi. ÇÜ Devlet Konservatuvarı da öğrencilerini şenlik havasında geçen bir törenle uğurladı.

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2017-2018 yılında 16 lisans ve 5 lise ve 10 ortaokul öğrencisini konservatuvar bahçesinde düzenlenen, şenlik havasında geçen törenle mezun etti. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Toğrul Ganioğlu, akademisyenler, idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının arından konservatuvar birincisi öğrenciler adına konuşma yaparak yaş kütüğüne plaket çaktı.

 

“ÇÜ Devlet Konservatuvarının kuruluşunun 29. Yılı”

Prof. Toğrul Ganioğlu, ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nın kuruluşundan bugüne mezun olan öğrencilerin elde ettikleri mesleki başarılarıyla gurur duyduklarını ifade ederek kuruluşlarının 29. Yılını da kutluyor olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. 

 

Prof. Dr. Erdoğan “Uluslararasılaşma Kapsamında Konservatuvarın Büyük Desteği Var.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan ise Çukurova Üniversitesi’nin 2017 yılında YÖK’ün ortaya koyduğu uluslarasılaşma ve araştırma üniversitesi misyonu yüklenen çok önemli üniversiteler kategorisine girdiğini ifade etti. Uluşlararsılaşma kapsamında konservatuvarın büyük desteği olduğunu ifade eden Prof. Dr. Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti;

“Yurt içinde ve yurt dışında pek çok ödül almış bir ekip var konservatuvarımızda. Öğrencilerimizle ve öğretim elemanlarımızla bu başarıyı yakalamış durumdayız. Aynı zamanda toplumsal katkı misyonumuz da var. Toplumumuza kültür açısından çok büyük bir katkıda bulunuyoruz burada yapılan konserler ve diğer gösteriler Adana’da ve değişik coğrafyalarda beğeni ile izleniyor.”

 

Pasta Kesip, Keplerini Fırlattılar

Açılış konuşmalarının ardından konservatuvarı dereceyle bitiren Lütfiye Telli’ye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Fatma Betül Bağrıyanık’a Konservatuvar Müdürü Prof. Toğroul Ganioğlu ve Doruk Vicdan’a Öğretim Üyesi Serdar Büyükedes diplomalarını takdim etti.

Diğer mezun öğrencilerin de diplomalarını bölüm başkanlarından almasının ardından öğrenciler ve protokol üyeleri hep beraber mezuniyet pastası kesti. Keplerin havaya fırlatılmasının ardından mezuniyet töreni toplu fotoğraf çekimi ve eğlence ile devam etti. 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler