Mehmet Yürekli

Mehmet Yürekli

“Erdoğan, Türkiye’nin 2053 vizyonunu Adana’da gençlerle başlattı..”

Yürekli, Cumhurbaşkanı Erdoğan 2053 ve 2071 vizyon oluşumunu Adanalı gençlerle başlatıyor..

Ova Yayınları ve adanapost genel yayın yönetmeni Mehmet Yürekli, yaptığı açıklamasında, “Erdoğan, Türkiye’nin 2053 vizyonunu Adana’da gençlerle başlattı..” dedi.

İşte o açıklamanın detayları :

“Erdoğan, Türkiye’nin 2053 vizyonunu Adana’da gençlerle başlattı..”

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da düzenlenen ‘Bir Gençlik Şöleni’n de: “Türkiye’nin inşasını 2053 vizyonu ile taçlandıracak gençliksiniz.” ve “Adana'da 2053 ve 2071 vizyonunu hayata geçirecek gençliksiniz,” diyerek başlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'daki Gençlik Şöleni'nde gençler ile bir araya gelmeden önce ki yazımızda,

“Başkan Erdoğan, Adanalılarda tezahür eden Milli Mücadele ruhunu, Cumhuriyeti kuran ruhu 2023 hedeflerimize Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yılında yıl boyu devam edecek kutlamalar ile 2053 ve 2071 vizyonuna uygun bir Türkiye’yi de yine Adanalı gençlerimizle, milletçe el ele inşa edeceğiz, demek için gençlerle Adana'daki Gençlik Şöleni'nde bir araya gelecek,” demiştik. Ve öyle de oldu.

Erdoğan’ın Adana’da yaptığı konuşmanın Gençler ve Türkiye’nin inşasını 2053 vizyonu ile ilgili önemli açıklamalarından bazı bölümü aynen şöyle:

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da düzenlenen ‘Bir Gençlik Şöleni’n de:

“Türkiye’nin inşasını 2053 vizyonu ile taçlandıracak gençliksiniz.”

“Sizler, emperyalist ağızlılara, hak ettikleri cevabı verecek gençliksiniz”

Gençler, siz Medine’nin, Mekke’nin, Diyarbakır’ın, Bosna’nın semalarında ezan sesleri yankılanan tüm diyarların beklediği gençliksiniz” ifadelerini kullandı.

Bu akşam buradan ben ilk sinyali veriyorum. Kardeşlerim, siz Mehmet Akif’in Asım’ı, Necip Fazıl’ın ideal gençliği, Nurettin Topçu’nun beklenen gençliği, Karakoç’un diriliş nezri özlemlerini hayata geçirecek gençliksiniz. Siz, bizim 40 yıllık siyasi mücadelemiz ve 20 yıllık iktidarımızda temellerini attığımız büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını 2053 vizyonuyla taçlandıracak gençliksiniz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“Şimdi 2053 vizyonunu kazandırmak için seferber ediyoruz”

Erdoğan, “İşte Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümü hedeflerimizin arifesindeyiz. Şimdi 2053 vizyonunu kazandırmak için seferber ediyoruz. İnşallah sizlerde daha sonraki nesiler için 2071 vizyonunun altyapısını kuracaksınız.."

Tüm hedeflerimizi gençlerimizle belirliyoruz. Tüm hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Bizim bir derdimiz var. Bizim bir aşkımız var” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“2023’ün müjdesini sizin gözlerinden okuyorum”

“Eldeki imkanlara değil karşımdaki gençlerimize güveniyordum”

“Ülkemizi kavgadan ve kaostan medet uman kan tüccarlarının insafına bırakmayacağız”

“Gençlerimizin arasına nifak sokulmasına izin vermeyeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana’da hep insanımıza dokunan ve gençlerimize ümit veren konuşmalar yapmıştır, demiştik ve Cumhurbaşkanı gençlik buluşmasında içten bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

"Adana’yı biz bir başka seviyoruz. Biz bu şehrin yiğitliğini, cesaretini seviyoruz.."

“Bugün Adana bir başka heyecanlı, coşkulu. Sizler bugün görüyorum ki; kabınıza sığmıyorsunuz. Ahde vefanız, sınır ve mesafe tanımayan aşkınız için çok teşekkür ediyorum. Buradan Adana’dan ayak bastığınız andan itibaren bizi hasretle bağrına basan tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Tarımın, bereketin, yüreklerimizi ısıtan güneşin şehri Adana’yı biz bir başka seviyoruz. Biz bu şehrin yiğitliğini, cesaretini seviyoruz. Söz konusu millet ve memleket olunca en ön safta olan vatansever insanlarını seviyoruz. O güzel Adana türküsünden ‘Ağam Adanalı, canım Adanalı, ben sana yandım kibar Adanalı’ diyoruz. Rabbim yol arkadaşlığımızı ilelebet daim eylesin” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyayı Adana’dan salladı..

"Bana sizler gibi yol arkadaşları, sizler gibi dava arkadaşları, sizler gibi kalbi imanlı, zihni aydınlık, ufku açık yol arkadaşları verdiği için Rabb'ime binlerce, milyonlarca kez hamd ediyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Varsın birileri Gezi olaylarını Abdülhamid Han'ın devrilişine benzeterek emperyalistlere selam dursun, biz ecdadın izinden yürümeyi sürdüreceğiz" ve "Siz, bu emperyalist ağızlılara hak ettikleri cevabı verecek gençliksiniz" diyerek dünyayı Adana’dan salladı..

Mehmet Yürekli

Adana, 22 Mayıs 2022

yazının devamı..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.