Durak: Adanalıların güveni bitmedi?

Durak: Adanalıların güveni bitmedi?

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, ''Adanalıların, 5 defadır seçtikleri Aytaç...

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, ''Adanalıların, 5 defadır seçtikleri Aytaç Durak'a güvenleri azalmadı. Aksine her geçen gün artmakta'' dedi.

Durak, sahibi olduğu inşaat şirketinde yaptığı açıklamada, görevden uzaklaştırılma süresinin ''İki ayda bir uzatılmasının, siyasi bir ayıbın devamı olduğunu'' savundu.

Yaklaşık 18 aydır 50'yi aşkın müfettişin yaptığı incelemede görevden uzaklaştırılmasını gerektirecek bir suç unsuru bulamadığını öne süren Durak, ''Görevden alınmamı gerektirecek bir suç iddiası bile yok. Bu soruşturmalar benim ve beraber çalıştığım yönetici arkadaşlarımın dürüstlüğünün bir kez daha kanıtlanmasına vesile olmuştur. Sokak dedikodularıyla, seçim kaybını hazmedemeyen yerel yöneticilerin iftiralarıyla devlet yönetilmez'' dedi.

Türkiye'de 3 bin belediye bulunduğunu ifade eden Durak, şöyle devam etti:

''Bunlar her yıl denetlemeye tabi tutular ve bazı büyük ya da küçük suç unsurları bulunabilir. Bu durumda İçişleri Bakanı'nın, soruşturmanın selameti gerekçesiyle tüm bu belediye başkanlarını açığa alması mı gerekir? Keyfiliğe açık bu yetki, Adana'da hakkın suistimali şeklinde kullanılmakta. Başbakanı yanıltıyorlar. Başbakan, önceki gün Adana'da 'bu iş yargının işi' dedi. Ama yargıya bırakmıyorlar ki. Yargı ortada. Bizim dokunulmazlığımız yok, ama milletvekillerinin var. Hadi dokunulmazlıkları kaldırsınlar, onlar da soruşturulsun, bizim gibi aklanabilecekler mi?''

Durak, ''Adana halkının 5 defadır seçtiği Aytaç Durak'a güvenlerinin azalmadığını'' ifade ederek, ''Aksine her geçen gün artmakta. Bu güven oldukça, ekibim ve ben dürüst oldukça, bana bir şey olmaz. Soruşturmalarla ilgili yasal süreler dolmak üzere. Ben nihayet görevimin başına döneceğime inanıyorum'' dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler