'Ebu Cehil'ler bile'...

'Ebu Cehil'ler bile'...

Ş.Yılmaz'dan SP'yi basanlara ağır söz ?Milli Görüş teşkilatlarında uzun süre görev yapmış olan eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Saadet Partisi...

Ş.Yılmaz'dan SP'yi basanlara ağır söz ?

Milli Görüş teşkilatlarında uzun süre görev yapmış olan eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Saadet Partisi (SP) iftarında çıkan olayları değerlendirdi. Yılmaz, iftarı basanları Ebu Cehil'den daha da aşağıda gördü... İşte o sözler:

Milli Görüş teşkilatlarında uzun süre görev yapmış olan eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Saadet Partisi (SP) iftarında çıkan olayları, "Ebu Cehiller bile bu mübarek ayda kan davalarını bırakırlardı. Bu ayda doğan kız çocuklarını bile gömmezlerdi. Sükunet, kardeşlik, birbirini sevmek gerekiyor." sözleriyle değerlendirdi.

Hollanda'ya gidişi esnasında Atatürk Havalimanı'nda Cihan Haber Ajansı'nın (Cihan) sorularını cevaplandıran Şevki Yılmaz, SP'de iftar vakti yaşanan kavga ve 12 Eylül referandumuna ilişkin açıklamalar yaptı.

Milli Görüş çatısı altında 30 yıl bulunduktan sonra siyasetten ayrılan Şevki Yılmaz, kardeşler arası kavgayı tasvip etmeyeceklerini belirterek, koltukların gelip geçici, dünyanın fani ve asıl olanın ahiret sonsuzluğu olduğunu anlattı.

DÜNYA KALPTE DEĞİL CEPTE OLURSA KAVGALAR OLUYOR

"Ama maalesef dünya kalpte değil cepte olursa kavgalar oluyor." diye sözlerini sürdüren Yılmaz, dinin kullanılmak için değil yaşamak için geldiğini vurguladı.

Yılmaz, "Koltuklara, makamlara, paralara esir olanlar hep kavga ederler. Koltukları ve makamları esir alanlar hep kardeş olurlar. Biz bunu Afganistan'da yaşadık. 1980'lerdeki Afganistan ile övünüyoruz ama bugünkü Afgan ile utanç duyuyoruz. Aynı Afganlının kalbinde Allah cebinde dünya iken Rusları yendiler istiklallerine kavuştular. Sonra iktidara geldiler. Koltuklar uğruna 7 grup birbirini yedi. Her grup kendini haklı diğerini cehennemlik ve kafir gördü. Birbirleriyle savaştı kendi elleriyle ülkelerini işgal kuvvetlerine teslim ettiler." örneğini verdi.

CAHİL TOPLUM İLE İKTİDAR TAM BİR İMTİHANDIR

Şevki Yılmaz, 30 yıllık siyasi hayatının tecrübesini "Cahil toplum ile iktidar tam bir intihardır." şeklinde ifade ederek, kavgaların bunu gösterdiğine işaret etti. Eski partisi için, "İktidara gelirken ilmi ön planda tutmalıydık" diye öz eleştiri yapan Yılmaz, şöyle devam etti: "İktidara gelebiliyorsunuz. Kadronuz kendinizden değilse hükümet oluyor ama muktedir olamıyorsun. Şimdi tam bir acı manzara yaşandı. Koltuk uğruna kardeşleri birbirine düşürüyorlar. Aslında o kavgayı yapanlar maşadır, aldatılmış, aklını kiraya vermiş kardeşlerimdir. Koltuk hırsı taşıyanların maşası olabilir. Kavgayla nereye varabilirsiniz ki. Yıllarca sohbetlerimizde bu gençlere nefis terbiyesi dersi vereceğiz. Ama kendimiz uygulayamayacağız. Allah, 'yaşamadığınızı neden söylüyorsunuz" diyor. İslam barış demektir. Bir Müslüman'ın bunlara şık bakması uygun değil."

Ramazan ayına Ebu Cehil kadar saygılı olmak için çağrıda bulunan Şevki Yılmaz, "Ebu Cehiller, 'Haram Aylar'a (Zilkâde, Zilhicce, Muharrem, Receb) saygısını gösteriyordu. Bizim Ebu Cehil'den farkımız olması için 12 ay kavga etmememiz lazım. Nedir bu koltukların hırsı. Siz Sahabe'den üstün müsünüz? Sahabenin kendisi de 2 parti birden kuruldu. Muaviye'nin Şamda, Hazreti Ali'nin de Kufe'de partisi vardı. Kimse birbirine 'kafir' demedi. Oyuna getirdiler, savaş da yaptılar ama yatsı namazında savaş yapmamış gibi omuz omuza namaz kıldılar. O gün kuvvet yoluyla iktidar elde ediliyordu. Bugün sandıklar var." dedi.

TORUNLARIMIZIN GELECEĞİNİ İLGİLENDİREN BİR REFERANDUM

Şevki Yılmaz, 12 Eylül referandumunu da yüz yıllık seçimlerin en mühimi olduğunu dikkat çekerek, AK Parti'ye teşekkür etti. Referandumun partisi olmadığını belirten eski siyasetçi, "Hangi partiden olursak olalım. Referandum bir parti tercihi değil, Türkiye'yi ayağa kaldırma tercihidir. Tavsiyem. 'Oy anam dememek' için okumadan oy vermeyelim. 'Hayır' mı deyeceksin oku da de. Neye 'hayır' dediğini de. 'Evet' mi diyeceksin oku da de. En basit bir anlaşmayı okumadan imzalıyor muyuz?. Bu Türkiye'nin, torunlarımızın geleceğini ilgilendiren bir referandumdur." izahını yaptı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler