Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Erbakan Hariç Hepsi FETÖ'cü!

Şair, Yazar, Belgeselci Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Derneği Genel Başkanı, Mustafa Yürekli, Sosyal Medyadan Yaptığı Açıklamada,

'TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu yaptığı çalışmaları tamamlayıp raporunu hazırladı. Komisyon Başkanı Reşat Petek yaptığı basın toplantısıyla açıkladığı rapora ilişkin soruları da cevapladı. İki saati aşan uzun açıklamalarının özeti; Erbakan’ın dışında -hiç istisnasız- bütün liderlerin FETÖ ile ilişkiye girdikleri gerçeğinin resmen ilanı idi. FETÖ olayında -Erbakan müstesna- hiçbir liderin temiz olmadığı, TBMM Komisyonu raporuyla tarihe mal oldu.

Turgut ÖZAL, Süleyman DEMİREL, Bülent ECEVİT, Alparslan TÜRKEŞ, Mesut YILMAZ, Tansu ÇİLLER, Muhsin YAZICIOĞLU, Devlet BAHÇELİ, Tayip ERDOĞAN ve Abdullah GÜL en önemlileri…  Diğer irili ufaklı bütün devlet ve siyaset adamları mutlaka bir şekilde FETÖ ile iş tutmuşlar, destek vermişler, destek almışlar, ortak hareket etmişler…

Yalnızca siyaset adamları değil; ekonomi, medya, ordu, yargı, emniyet, diplomasi, spor, sanat, kültür, istihbarat, bürokrasi, her alanda yetkililerin, ilgililerin alaka/ihtiyaç duyduğu FETÖ; Türkiye dışında da tüm dünya ülkelerinde faaliyetler yaptı, hala yapmaya devam etmektedir. Herkes FETÖ’nün gücünden, imkânlarından, ayrıcalıklarından yararlanmayı umarak cazibesine kapılıp ilişki kurma ihtiyacı duymuş, kimse bigâne kalamamıştır.

Yalnız Erbakan FETÖ’den bir şey beklememiş, kemali izzetle istiğna edip araya mesafe koymuş, daima uzak durmuştur. Özellikle Müslümanlara yönelik faaliyetlerde bulunması nedeniyle fitne-fesada yol açmamak için FETÖ’ye karşı olumsuz bir açık tavır takınmayı uygun görmeyen Erbakan özel toplantılarında onun Yahudi organizasyonu olduğunu hiç tereddütsüz dile getiriyor, Millî Görüşçülere uzak durmalarını tembih ediyordu.'dedi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.