Erdoğan rüyası gerçek oldu...

Erdoğan rüyası gerçek oldu...

Adana'da 5. sınıf öğrencisi İkbal İrem Erdem'in(10) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan rüyası gerçek oldu.Başbakan Adana'ya gelmeden bir gün önce Başbakan'ı...

Adana'da 5. sınıf öğrencisi İkbal İrem Erdem'in(10) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan rüyası gerçek oldu.
Başbakan Adana'ya gelmeden bir gün önce Başbakan'ı rüyasında gören minik İkbal, ertesi gün Başbakan'ı havalimanında karşılayarak ona çiçek verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta Cumartesi günü 12 Eylül referandum mitingi yapmak üzere Adana'ya geldi. Hatay'da miting yaptıktan sora uçakla akşamüzeri Adana'ya gelen Başbakan Erdoğan'ı havalimanında 5. sınıf öğrencisi İkbal İrem Erdem ve 9 yaşındaki Mehmet Çinçik çiçeklerle karşıladı. Uçaktan iner inmez çocuklar ellerindeki çiçekleri Başbakan Erdoğan'a verdi. Başbakan ise çiçekleri alarak çocukları severek onlarla kısa bir süre sohbet etti.

Çocuklardan minik İkbal ise 3 yıldır bu anı bekliyordu. Başbakan'a çiçek vereceği için çok heyecanlı ve mutlu olan minik İkbal, Başbakan'a çiçek vermesinin üzerinden bir hafta geçmesine rağmen hala heyecanlıydı. Çünkü 3 yıl önce Başbakan Erdoğan'ın Adana gezisi sırasında Beyza Bayram isimli bir çocuk Başbakan ile sohbet etme ve onunla fotoğraf çektirme imkanı bulmuştu. Minik Beyza ile arkadaş olan İkbal İrem Erdem de o günden bugüne Başbakan'ın Adana'ya geleceği günü bekliyordu. Başbakan'ı sık sık rüyasında gören minik İkbal, Başbakan gelmeden bir gün önce de onu rüyasında gördü. İkbal Başbakan'a rüyasında çiçek verip havalimanında karşılıyordu. Minik İkbal uyanır uyanmaz bunu babasına anlattı babası da Başbakan korumasına ve valiliğe bildirerek kızının Başbakan'ı çok sevdiğini ve çiçek vermek istediğini iletti. Bunun üzerine minik İkbal'in isteği kabul edilerek Başbakan'a çiçek vermesi sağlandı. Başbakan 31 Temmuz günü Adana'ya geldiğinde minik İkbal onu karşılayarak çiçek verdi.

Minik İkbal Başbakan'a çiçek verdiğini ona çiçek verirken çok heyecanlandığını kalbinin yerinden çıkacak gibi olduğunu belirterek, "Başbakanımız yanımıza geldi. Ben Başbakanımıza çiçeği verince beni eğilerek öptü. Bende kendisini öptüm. 'Bana sizleri çok seviyorum, nasılsınız' dedi. Ben de sizi çok seviyorum dedim. Konuşma çok kısaydı ama hayatımın en güzel günüydü" dedi.

Başbakan ile konuşmak ve ona dokunmanın kendisi için bir rüya olduğunu, bunu da Başbakan gelmeden önce rüyasında gördüğünü anlatan Erdem şöyle devam etti:

"Başbakan'ı çok seviyorum. Çünkü o çocukları çok seviyor. Okullara internet ve projeksiyon getiriyor. Vatanı için durmadan çalışıyor. Rüyam da gerçek olduğu için çok mutluyum. Hala rüyada gibiyim."
Minik İkbal Başbakan ile çektirdiği fotoğraflara bakarak o anı tekrar gözünde canlandırırken internetten de Başbakan'ın fotoğraflarına bakıyor.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.