İbrahim Halil Sipahi

İbrahim Halil Sipahi

Erdoğan’dan ABD’ye şamar,

Türkiye son on yedi aydır ülke içerisinde ve sınır ötesinde kararlı bir şekilde terörle mücadele veriyor. Ülkemiz ve sınır komşularımızda faaliyet gösteren terör örgütlerinin arkasında beynelmilel batılı güçlerin ve bunlara bağlı silah ve uyuşturucu tacirlerinin olduğunu, bırakın sağır sultanı, beş altı yaşındaki çocuğa sorsanız onlar dahi söylüyor.

Devleti yönetenler her zaman sık sık ülke ismi vermeden dile getiriyorlar. Tabi devlet adamı olunca bunları bilmek, dile getirmek kolay ve yeterli olmuyor, elinizde kanıt olacak, kanıt olsa da, diplomatik ilişkiler zedelenmeden bunu ifade etmeniz gerekir.

Suriye’de IŞİD terör örgütüne karşı ABD ve koalisyon güçleri ile birlikte mücadeleye giren Türkiye, bir müddet sonra ABD ve koalisyon güçlerinin Suriye’den kaçması burada yalnız bırakıldı. Aynı 2011’de Suriye’de iç savaşın ateşi yakılırken Esad’a  Rusya,Çin ve İran destek verince kaçarak Türkiye’yi yalnız bıraktıkları gibi. Bu da yetmez gibi ABD ve koalisyon güçlerinin Suriye’deki terör örgütlerine yardımı ayyuka çıkınca. Artık bıçak kemiği de sıyırmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan artık patladı,

Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün Suriye topraklarında IŞİD terör örgütüne karşı dört aydır devam eden “Fırat Kalkanı” operasyonu ile ilgili açıklamasında teröre destek veren batılı güçler ile ilgili ilk defa isim vererek başta ABD ve 12 koalisyon gücü devletin teröre destek verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Koalisyon güçleri ne diyordu başından, 'DEAŞ terör örgütüne karşı bütün mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz' diyorlardı. Hatta bizi de DEAŞ'a destek vermekle suçluyorlardı. Şimdi hepsi ortadan kayboldu. Tam aksine terör örgütüne, DEAŞ da dahil olmak üzere, YPG, PYD bunlara destek veriyorlar. Çok açık, net ortada. Hepsinin tescilli olarak, bütün resimle, fotoğraflarıyla, video kayıtlarıyla elimizde belgeleri var.”. deyince ABD’li yetkililer bu sözler üzerine suçluluk psikolojisiyle zırvalamaya başladı.

ABD, hem inkar ediyor, hem de zırvalıyor;

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri ABD’de büyük yankı uyandırdı. ABD Dışişleri Sözcü Yardımcısı Mark Toner, Erdoğan’ın suçlamasını küstahça gülünç bulduğunu söyleyerek “Suriye Demokratik güçlerine taktiksel destek veriyoruz Suriye Demokratik Güçleri içindeki Arap unsurlara mühimmat ve malzeme sağladık. Net olmak gerekirse, Türkiye'de terör saldırıları gerçekleştiren PKK'ya destek veren herhangi bir gruba da karşıyız"  diyerek de PYD/YPG’ ye silah vermediklerini ima etmeye çalışan Toner, "Suriye Demokratik Güçleri" diye bilinen oluşumda terör örgütü YPG'nin yer aldığını ise ya unuttu ya da görmezden geldi.

Rusya’dan Erdoğan’a destek,

Rusya parlamentosu federasyon konseyi başkanı Aleksey Puşkov, "Erdoğan haklı: ABD'nin terör örgütlerini desteklediğini gösteren birçok şey var. Dışişleri Bakanlığı'nın apaçık olan bu durumun aksini iddia etme çabası saçma." Diyerek Erdoğan’ın iddiasını destekleyen bir açıklamada bulundu.

Elli yıla yakın bir süredir terör belası ile uğraşan Türkiye’nin, terörle mücadeledeki kararlı tutumundan rahatsız olan ABD ve Avrupa’nın ikiyüzlü tutumu, son aylarda içeride bombalı saldırılar, sınır ötesindeki çatışmalarda ard arda gelen şehitler milletimizin ve erk’in sabrını taşırmaya başladı.

“Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” atasözünün ne kadar doğru olduğu aşikârdır. Gün iktidarı ile muhalefetiyle, din, ırk, soy, mezhep farklılığı gözetmeksizin bu ülkede yaşayan bir millet olan milletimizin ayrı gayriye düşmeksizin bir olma zamanıdır.

Sayın Cumhurbaşkanı’ndan bu haklı ve doğru çıkışında kararlı ve dik durmasını sayın başbakan ve muhalefet liderlerinin de destek vermesi bizi yok etmeye çalışan bu emperyalist güçleri hayali sükût’a uğratacaktır.

Türkiye artık yalancı, riyakâr, arkadan vuran bu kan emici emperyalistlere boyun eğmemeli, başını dik tutmalıdır.

 

 

İbrahim Halil SİPAHİ

30.12.2016/adanapost.com

twitter.com/ihalilsipahi

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.