İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Esad Duysak Vefat Etti

Başsağlığı

Esad Duysak Vefat Etti

Konya SUN TV sahibi, değerli arkadaşım, dostum Makina Mühendisi Esat Duysak beyefendi elim bir iş kazası sonucu, fabrikasının demir kapısı üstüne düşerek vefat etmiş ve Konya Hacı Fettah mezarlığındaki aile kabristanı haziresine defnedilmiştir.

Esad Duysak, Mücadele Birliği hareketine, ilkokul öğretmeninin rehberliği ile ilkokulda iken başlamış, o yaştaki çocuklarımızın katıldığı kültür çalışmalarımızın bir elemanı olmuştur.

Konya'da orta ve Lise hayatı boyunca seminer çalışmalarımızın aktif bir elemanı olmuştur. Üniversite hayatını Ankara'da sürdürmüş, Ankara çalışmalarımızın değerli bir elemanı olmuştur. Eğitim sonrasında Baba mesleği Otoyedek parçacılığı sürdürmüş, daha sonra da hep ilklere imza atmıştır.

İlk Özel televizyonlar kurulmaya başlayınca Konya'da ilk mahalli televizyonu kurmuştur. 2000 yılında ben Konya'ya taşındıktan sonra, bu televizyonda bir kaç sene dini programlar yaptım. Her hafta görüşüp sohbet ederdik. Atılgan bir arkadaş olarak çok projeleri vardı.

Konya Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştu. Muhtemel programlarını, projelerini hazırlamış, önemli teklifleri vardı. Beraber müzakere ettik, eklemeler de bulunmuştuk. En orijinal görüşlerinden biri Konyadan bütün şehirlere sanayi yükü dolu tırların çıkması gibi, Konya'dan bütün Dünya şehirlerine yerli üretim Konyadan Dünya şehirlerine Kargo uçakları ile ulaşmaktı. Böylece Konya'yı Dünya'nın sanayi başşehri yapacaktı. Konya Takkelidağ eteklerini turizm çekiciliğine ulaştırmakta hedefleri arasında idi. Maalesef Tayyip Erdoğan beye sunduğu halde, Belediye Başkanlığına Partili eleman koyma sevdası yolunu kesti. Aday yapmadılar.

Bir yeniliğini daha sunayım. İhtiyacı olmadığı halde köylere model olsun diye meyve ağaççılığına girişti. Bir yılda, yüzbin meyve ağacı dikti. İyi biliyorum. On bin elma, beşbin kayısı, beşbin kiraz, vişne her meyveden beş on bin ağaç fidesi dikti ve onlara büyük emek verdi. Ağaçlar onbeş yaşlarını geçtiler. Hatta beni de otuz bin ağaç dikmeye teşvik etmişti. Ben de otuz ağaçlı bahçeme bakamıyorum. otuz bin ağaca nasıl bakarım, demiştim.

Bütün ailesine, televizyonculuk yapan, oğluna, kızına, otoyedek parçacılık yapan kardeşlerine, yakınlarına, Mücadeleci arkadaşlarıma, Konyalılara, bütün Türkiye'ye baş sağlığı dilerim. Allah rahmet eylesin. Rabbim, taksiratını affetsin. Ahiret yurdu Cennet olsun. Amin....

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.