1. HABERLER

  2. AFRİN - MÜNBİÇ VE BARIŞ PINARI HAREKATI DOSYASI

  3. Eyvah Müslümanlar Üniversite Açacak!..
Eyvah Müslümanlar  Üniversite Açacak!..

Eyvah Müslümanlar Üniversite Açacak!..

Sabataycılar ve benzeri egemen azınlıklar feryat ediyor, "Medreseler diriltiliyor" diye yaygara kopartıyor.Neymiş Vakıflar idaresi iki özel üniversite kuruyormuş......

A+A-

Sabataycılar ve benzeri egemen azınlıklar feryat ediyor, "Medreseler diriltiliyor" diye yaygara kopartıyor.

Neymiş Vakıflar idaresi iki özel üniversite kuruyormuş... Bundan daha tabiî, normal, faydalı, iyi ne olabilir? Tıp, hukuk, iktisat, tarih, edebiyat bölümleri olacak bir üniversiteden bu devlete, bu ülkeye, bu halka ne zarar gelir?

Hiçbir zarar gelmez ama Sabataycıların, Statükocuların, askerî vesayet rejiminin, resmî ideoloji dinine bağlı olanların işine gelmez.

Sabataycıların bu ülkede liseleri, üniversiteleri yok mudur? Vardır...Onlar zararlı olmuyor da, Müslümanların liseleri, üniversiteleri açılırsa zararlı olurmuş.

Başta ABD olmak üzere dünyanın çeşitli medenî, demokrat, ileri, güçlü ülkelerinde Hıristiyan ve Yahudi üniversiteleri vardır. Amerika'da Dr.Moon dininin üniversitesi vardır ve bizden aykırı bir ilahiyatçı orada ders vermiştir.

Medreseler hortlatılıyormuş... Ne büyük hezeyan...Bu memleket Müslümandır ve Müslümanların kendi din hocalarını ve fakihlerini yetiştirmek için devletten bağımsız İslam medreseleri kurmaya hakları vardır.

Laik Fransada bile İslam medresesi vardır ve talebe yetiştirmektedir.

Ortodoks Rumlar Heybeliada ruhban mektebini açtırmak için didinip çalışıyor, Müslümanlar da medreselerin açılması için çalışacaklardır.

Buralarda din ilimleri okutulacakmış. Tabiî okutulacak.

Vakıfların üniversite kurması Atatürkçülüğe aykırıymış... Olabilir... Aykırı olup olmaması Müslümanları bağlamaz ki...

Önemli olan, Vakıfların üniversite açmasının temel insan haklarına aykırı olup olmamasıdır. Kesinlikle aykırı değildir, tam aksine insan haklarına uygundur.

Evet, Sabatay Sevi dinine, Dönmeliğe inananlar nasıl okullar, üniversiteler açabiliyorsa, bu ülkede çoğunluğu oluşturan Müslümanlar da kendi okullarını açacaklardır.

Sabataycılara yeşil ışık, Müslümanlara kırmızı ışık. Böyle adaletsizliğe, böyle eşitsizliğe, böyle çelişkiye rızamız yoktur.

 

M.Şevket Eygi ? Milli Gazete

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.