İbrahim Halil Sipahi

İbrahim Halil Sipahi

Fidan ve Ala artık istifa etmelidir,

 

Son beş ay içerisinde ülkenin kalbi başkent Ankara’da bu üçüncü patlama. İlki Ankara Garı civarında 107 kişinin hayatı kaybettiği 500 civarında kişinin yaralandığı patla.

Son ikisi ise yer ve zamanlama açısından dikkat çekici patlamalar 17 Şubat’ta TBMM, Genelkurmay, kuvvet komutanlıkları ve çeşitli bakanlıkların bulunduğu yerin yanı başı merasim sokak, 29 ölü 60 yaralı.

Sonuncusu olmasını dilediğimiz üçüncü patlama yine aynı civarda bu sefer Güvenpark’ta 37 ölü 70 yaralı.

17 Şubat’ta 29 Şehit olduğu 60 kişinin yaralandığı Ankara merasim sokak’taki bombalı saldırının ardından “Bu istihbarat ile daha çok canlar yanar;” demiştik.

ABD Büyükelçiliği 11 Mart’ta resmi sitesinden bir açıklama yayınlayarak “Ankara’nın Bahçelievler bölgesindeki Türk hükümet binaları ve konutlarına yönelik potansiyel bir terör saldırısı bilgisi alındığını, ABD vatandaşlarının bu bölgeden uzak durmalarını” Ankara’daki ABD vatandaşlarını, “kişisel güvenlik planlarını gözden geçirmeleri ve çevrelerine dikkat etmeleri” yönünde uyarıyor.

Bizim istihbaratın masa başı elamanları internet’te fal açmaktan biraz vakit ayırıp bu sitelere bir göz atsa haberleri olacak. Muhbirler, haber kaynakları istihbaratı arayıp bilgi paylaşımı yapıyor, ona da kulak asmıyorlar.

İstihbarat ve emniyet güçlerinin bir numaralı görevi Cumhurbaşkanı’nı, Başbakanı korumak, kendilerinin türettikleri ve devletin sinir noktalarına yerleştirdikleri “paralel yapı”’yı ortadan kaldırmak, eyvallah.

Sonuç;  Sadece Başkentte beş ayda üç patlama 173 ölü, 630 civarında yaralı.

 

İstihbarat zafiyeti yok, Terörü lanetliyoruz;

Bizden habersiz Ortadoğu’da yaprak kımıldamaz” diyenlerin ülkenin kalbinde bombalar patlıyor, şarapnel parçaları havalarda uçuşurken seyrediyorlar.

Sonra kameraların karşısına geçip teröre lanet okuyarak “sabrımızı zorlamasınlar gücümüzü test etmesinler” diye açıklamada bulunuyorlar. Yapılan bütün testlerde üç yanlış bir doğrunuzu götürdü testten sınıfta çaktılar bir haberler.

İç işleri bakanı Efkan Ala kameraların karşısına geçmiş yine “terörü lanetliyoruz” ve “Terör amacına ulaşamayacaktır” diyor.

Sayın Ala siz milletle alay mı ediyorsunuz?

Adamlar bir değil iki değil tam üç kez sadece Ankara’da, hem de burnunuzun dibinde bomba yüklü araçları patlatıyor, yüzlerce can yitip gidiyor yüzlerce yaralı hala “Terör amacına ulaşamayacaktır” diyorsunuz.

Adamlar siz uyurken göstere göstere geliyor eylemini yapıp canları alıyor, yuvaları yıkıyor, neymiş? Efendim terör amacına ulaşamayacak.

Ama haklarını inkâr etmeyeceğimiz bir konu var, olay sonrası failleri hemen bulup kimliklerini tespit ediyorlar.

Çözüm süreci”’nin de aktörlerinden, terör örgütü ile görüşmelerde bulunan MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve İç işleri bakanı Efkan ALA’ya bulundukları görev bir gömlek fazla gelmektedir. Daha fazla canlar yanmadan bu iki zatın ellerini vicdanlarına koyarak bu işte başarılı olamadıklarını kabul edip, istifa etmelidirler.

 

 

İbrahim Hali SİPAHİ

14.03.2016/adanapost.com

twitter.com/ihalilsipahi

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.