Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

‘Fırat Kalkanı Arzımevud'a İzin Vermemektir..’

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yürekli, sosyal medyadan yaptığı açıklamada,

NATO üyesi Türkiye’nin yarım asırdır Avrupa Birliği kapısında bekletilmesi boşuna değildir. Türkiye bölünsün, parçalansın, sadece Marmara Bölgesi Avrupa Birliği’ne katılsın diye bekletiliyor. Bu, nihai Sevr Planının hayata geçirilmesi demektir. Avrupa Birliği Türkiye’yi değil İstanbul ve çevresini kendine katmak istiyor. Türkleri Orta Anadolu Bölgesi içine hapsetmek ve nihayetinde yok etmek istiyorlar. Bu tarihi hedeften hiç şaşma yok!

Mustafa Yürekli: “ İslam milleti, henüz mahmurluğunu üstünden atamadı, tam uyanamadı.. Aydınları seferberliği başlatınca ki hakikat namına yapılan işler kolay, bereketli ve uğurludur, dünyaya Müslümanlar mührünü vuracaktır inşallah.. Evrenin yaratılış amacı, insan soyunun yaratılış amacı, medeniyet ve devletin yaratılış amacı, bütün bunlar Ademoğlunun Allah'ın rububiyetini ve kendi ubudiyetini tasdik ve ilanı içindir.. Hakikat medeniyeti ile yeryüzü bir bütün halinde, insanlık bir bütün halinde, tarihin gayesi olan ilayı kelimetullahı gerçekleştirecektir inşallah…”

FIRAT KALKANI ARZIMEVUD'A İZİN VERMEMEKTİR..
Suriye’nin kuzeyinde Kürt koridoru oluşturmaya çalışan PYD’ye ABD’nin verdiği destek Büyük İsrail için Arzımevud’un kurtarılması amacıyladır. Suriye’de yürütülen harekâtı Fırat Kalkanı adıyla başlatan Türkiye buna müsaade etmeyeceği mesajını vermektedir. Bilindiği gibi Arzımevud -Yahudilere vaat edildiğine inanılan topraklar- Nil’den Fırat’a kadarki alana yayılan bölgeyi kapsamaktadır. Eğer askeri harekâtın amacı Fırat’a kalkan oluşturmak ise, bunun anlamı ben Arzımevud’a müsaade etmeyeceğim demektir.

EMPERYALİZM İSLAMIN KARŞISINDA ERİMEKTEDİR..

Mustafa Yürekli: “ABD liderliğindeki Yeni Dünya Düzeni Irak bataklığında -aslında tuzağında- tükendi. Geriye ne tek süper güç ABD kaldı, ne Yeni Dünya Düzeni. Suriye'de İslam, her geçen gün küresel güç olurken, emperyalizm ve Siyonizm’in küresel gücü erimektedir..”

Avrupa’nın bir Hıristiyan Birliği oluşturmasında hiçbir sakınca yoktur. Materyalist ideolojiler, seküler/laik paradigmalar Batılı toplumları manevi çöküntüye sürükleyip çürüttü. İnsanlığın son iki asırdır inkârcı ideolojilerin uygulamalarından çektiği tarifsiz ıstıraplardan ve yaşadığı trajedilerden sonra yeniden maneviyata, dinlere, iman ve ahlak esaslarına yöneldiği süreci Avrupa da idrak etmektedir. Bu sürece bigâne kalmanın veya direnmenin imkânı olmadığı, en doğrusunun gelişmesine katkı sağlamak olduğu idrak sahiplerince görülmektedir.

Avrupa Hıristiyan Birliği'ne dönüştüğü takdirde Siyonizm’in esaretinden kurtulması mümkün olacaktır.

O zaman dinler arası savaşlar başlar, Haçlı Seferleri yeniden düzenlenir diyenler doğruyu söylemiyorlar. Siyonizm’in Medeniyetler Çatışması tezinin, Medeniyetler İttifakı girişimi ile çürütüldüğü bir süreç yaşandı. Savaşlar, dinlerin niteliğinden veya rekabetinden kaynaklanmıyor. Bütün dinler barışı emrediyor. Irkçılık, inkârcı materyalist ideolojiler yalnız savaşı ve kan dökmeyi yüceltir. Dini savaşa alet eden ırkçılık, siyonizm ve emperyalist ideolojilerdir.

 

Mustafa Yürekli

mustafayurekli@gmail.com

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.