"Genel başkan çok ama tek lider Erdoğan"

"Genel başkan çok ama tek lider Erdoğan"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik, Türkiye'de çok sayıda genel başkan bulunduğunu ama tek liderin Başbakan Recep Tayyip...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik, Türkiye'de çok sayıda genel başkan bulunduğunu ama tek liderin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Ömer Çelik, "Türkiye'de bazı tanımlamalar yanlış yapılıyor. Mesela ana muhalefet partisi lideri veya muhalefet partisi lideri deniliyor. Bu yanlış. Herkes genel başkan olabilir ama lider olamaz. Liderlik bir kişiye halkın verebileceği bir sıfattır. Türkiye'de pek çok genel başkan var. Ancak bir tek lider var. O da Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır." dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Çelik, beraberinde Ak Parti Adana İl Başkanı Mustafa Kebude, Seyhan İlçe Başkanı Sadullah Kısacık ve Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk'le referanduma yönelik çalışmalar kapsamında Bey Mahallesi'ndeki Gelinkayalılar Derneği'nde düzenlenen salon toplantısına katıldı. Çoğunluğu gençlerden oluşan yaklaşık 5 bin kişiye konuşan Ömer Çelik, Anayasa değişiklik paketinin ülkeye, topluma ve kişilere kazandıracakları konusunda bilgiler verdi.

Çelik, salon toplantısına gelirken kendisine bir çocuğun yaklaşarak, 'Ömer amca keşke yaşım tutsaydı da seçimde ben de evet oyu verseydim' dediğini belirterek, "Bu sözlerdeki samimiyet hiç aklımdan çıkmayacak. Bu söz tüm siyaset hayatım boyunca unutamayacağım saflıkta, derinlikte ve yaklaşımda bir sözdür." diye konuştu.

Ömer Çelik konuşmasında anayasa değişikliğine neden gerek duyulduğunu anlatırken bazı örnekler verdi. Genel Başkan Yardımcısı Çelik, "Anayasa senin toprağa ektiğin tohumdur. Tohumu iyi ekersen bundan iyi ürün alırsın. Aldığın ürün nedir?. O ülkenin ekonomisidir. Tohum iyiyse, anayasa iyiyse, iyi tohum ekersen iyi ürün alırsan ekonominde düzgün olursa o elde ettiğin ürünü iyi paraya satman lazım. Bunu dış dünyaya iyi paraya satman da senin dış politikandır. Dolayısıyla devletimizin güçlü olması için, bu milletin güçlü olması için, ekonomimizin güçlü olması için, dış politikamızın güçlü olması için, anayasamızın çağdaş bir anayasa olması lazım." şeklinde konuştu.

Anayasa değişiklik paketiyle mevcut Anayasa Mahkemesi'nin yapısının değiştirileceğini ifade eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik, "Bu anayasa paketiyle ne yapıyoruz?. Anayasa Mahkemesi'ni İnsan Hakları Mahkemesi haline getiriyoruz. Yani siz de bir haksızlığa uğradığınızda bu haksızlığın giderilmesi için kendi ülkenizde gidip bir dilekçeyle kendi hakkınızı çok rahat arayacaksınız." ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.