Güney'in eşi: İlk kez bir Baş­bakan bunları söyledi

Güney'in eşi: İlk kez bir Baş­bakan bunları söyledi

Başbakan'ın "Eğer bu ülkenin otoriteleri, Yılmaz Güney'in filmlerine kulak vermiş olsalardı, inanın Türkiye bugün çok farklı bir yerde olabilirdi" sözleri,...

Başbakan'ın "Eğer bu ülkenin otoriteleri, Yılmaz Güney'in filmlerine kulak vermiş olsalardı, inanın Türkiye bugün çok farklı bir yerde olabilirdi" sözleri, Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney'i duygulandırdı.

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan'ın, demokrasi açı­lımını anlattığı sinema sanatçılarına, Yılmaz Güney'in filmini örnek göstererek, "Eğer bu ülkenin otoriteleri, Yılmaz Güney'in filmlerine kulak vermiş olsalardı, inanın Türkiye bugün çok farklı bir yerde olabilirdi" sözleri, Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney'i duygulandırdı. Güney, "Bugünkü açılım konula­rını Yılmaz Güney 30-40 yıl önce gündeme getir­diği için başına gelmedik 1 kalmadı. Başbakan ger­çekten çok doğru söylemiş. Yılmaz Güney'i yok etme ça­balarından sonra ilk kez bir Baş­bakanın bunları söylemesi beni çok duygulan­dırdı. Bu sözler çok önemli" dedi. Fatoş Gü­ney, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'la bir ara­ya gelerek, Yılmaz Güney Vakfı ve müzesiyle ilgili görüştüklerini de aktardı.

AÇILIMI ÖNEMSİYORUM

Fatoş Güney, Başbakan Erdoğan'ın açılım girişimlerini önemsediğini de belirterek, şöyle konuştu: "Başbakanın yaptıklarını, çabalarını önemsiyorum. Elinde sihirli değnek yok. Bir­den bire olmayacak. Türkiye'de daha çok so­runlar var. Derinlerde görünmeyen engellerle karşı karşıya kalınıyor. O yüzden demokrasi­nin mücadelesi, çok sancılı süreçle olacak. Ama mutlaka başarıya ulaşacak."

Akşam

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler