Güvenlik zirvesinden çıkan 2 önemli karar!

Güvenlik zirvesinden çıkan 2 önemli karar!

Cumhurbaşkanı Gül başkanlığındaki güvenlik zirvesi sona erdi. Çankaya Köşkü'nde saat 10.15'de başlayan toplantıya Çanakkale'de bulunan Org. Başbuğ...

Cumhurbaşkanı Gül başkanlığındaki güvenlik zirvesi sona erdi. Çankaya Köşkü'nde saat 10.15'de başlayan toplantıya Çanakkale'de bulunan Org. Başbuğ gecikmeli olarak katıldı. Toplantı saat 13.00'te sona erdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen Güvenlik Zirvesi'nin ardından yapılan açıklamada, ''Teröre karşı yürütülen mücadele kapsamlı şekilde değerlendirilmiş, son gelişmelerin ışığında kısa ve orta vadeli ilave tedbirler alınması kararlaştırılmıştır. Bu bağlamda istihbarat ve bölgede görev yapan personelin, yapısının gözden geçirilmesi hususunun üzerinde durulmuştur'' denildi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün başkanlığındaki toplantının ardından yapılan açıklamada, toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın katıldığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Sayın Cumhurbaşkanımız, son terör olayları hakkında ilgili birimlerden ayrıntılı bilgi almıştır. Teröre karşı yürütülen mücadele kapsamlı şekilde değerlendirilmiş, son gelişmelerin ışığında kısa ve orta vadeli ilave tedbirler alınması kararlaştırılmıştır.

Bu bağlamda istihbarat ve bölgede görev yapan personelin yapısının gözden geçirilmesi hususunun üzerinde durulmuştur. Ayrıca, çevre ve ilgili ülkelerle terörle mücadele koordinasyon faaliyetlerinin daha da etkinleştirilmesinin önemi vurgulanmıştır.

Basın-yayın organlarının terörle bağlantılı haberlerde halkı bilgilendirirken terör örgütünü farkında olmadan cesaretlendirici duruma düşmemeleri için daha duyarlı davranmalarının gereğine dikkat çekilmiştir.''

Öte yandan, Başbakan Erdoğan ve MİT Müsteşarı Fidan Çankaya Köşkü'nden toplantı bittikten 20 dakika sonra ayrıldı.

 

Haber7

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.