'Hayır' oylarını düşürecek açıklama?

'Hayır' oylarını düşürecek açıklama?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'genel af' sözü AK Parti ve MHP'nin ardından DSP'yi de kızdırdı.DSP Genel Başkanı Masum Türker, bu açıklamayı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'genel af' sözü AK Parti ve MHP'nin ardından DSP'yi de kızdırdı.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, bu açıklamayı 'talihsizlik ve zaafiyet' olarak değerlendirdi. Propaganda çalışmalarını Hatay'da sürdüren Türker, referandum sürecinde genel aftan bahsetmenin büyük hata olduğunu vurguladı. Bu kadar şehit verilen bir dönemde genel aftan bahsedilemeyeceğini kaydeden Türker, şöyle devam etti:

"Terörü sona erdirmek için genel affı gündeme getirmek hatadır. Afla terörü durduramazsınız. Bunun ne yeri ve ne zamanıdır. Gündeme gelmesi bile zaafiyet anlamına gelir. Talihsiz bir açıklamadır. Bu istek "hayır" oylarının da azalmasına neden olacaktır. Geçmişte partimiz bir af çıkarmıştır ve bu af partimize yapışmıştır. Bir af çıkarmanın Meclis'te nasıl geliştiğini çok iyi biliyoruz. Referanduma gidilen bir süreçte biz af çıkaracağız taahhüdünde bulunursak bu kadar şehidin bu kadar gazinin ve yakınlarının farklı düşünmesine neden oluruz. Kaldı ki terörün devam ettiği bir süreçte terörü sona erdirmek için affı gündeme getirmek zafiyettir. Yarın öbür gün herkes terörist olur kendi işi için af talep eder."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler