Hocalarımızın dikkatine  

İçinde yaşadığımız çağı ve fıkhını iyi okuma adına sizi takip ediyoruz yoksa eskilerden çok daha iyi olduğunuz için değil. Bilemiyorum farkında mısınız şöhret sarhoşu olmuşsunuz! 

Kendi aranızda hayırda değil adeta şerde yarışıyorsunuz.

Sizi sürekli gaza getiren, alkış tutan fanatikleriniz ne size ne de bu topluma iyilik yapmıyorlar/yapmıyorsunuz.

 Şöyle bir geriye gidin, sizden önceki âlimlere bakın; bir adım ileriye gidin, kendinize bakın. Yaptığınız konferanslar, konuşmalar kimleri diriltiyor, kimleri öldürüyor, bir ölçün, birleştiriyor mu yoksa bölüyor musunuz?

Ben sizlerle ilim yarıştıracak değilim haddimi de biliyorum.

Benim size yazdıklarım Ömer’in konuşması esnasında ayağa kalkıp Ey Ömer yanılıyorsun diyen kadının yaklaşımından öte bir şey değildir. Eğer işin hakkını verecekseniz sizin de biz yanıldık demeniz gerekiyor çünkü ben yalnız değilim milyonlarca insan aynı düşünüyor artık.

 Yirmi sekiz şubatta yaşanan depremin artçıları devam ediyor ve maalesef en çok savrulan sizler oldunuz, eskileri sürekli eleştiren dudak büken sizler farkında mısınız hayattayken ölü konumuna düştünüz… Acaba eski/eskimeyen alimler kadar aranacak, onlar kadar anılacak mısınız?

Niyetim sizi kınamak değil, bir kez daha ifade ediyorum bizimkisi kardeşçe ve açık bir dille uyarmaktır.

Siz kendilerini âlim olarak görenler; koltuğunuzu ve konumunuzu koruyamadığınız için söz cahillere kaldı.

Eğer en kısa sürede bir araya gelerek istişare etmez, helalleşmez, kendinize bir çeki düzen vermezseniz Allah sizin yerinize başka bir topluluğu getirir. Onlar Allah’tan Allah’ta onlardan razı olur “Âlimin ölümü âlemin ölümüdür” vurgusunu ben artık ruhun bedenden çıkışı sınırlı algılamıyorum! İçerisinde çok daha derin manaları barındırıyor sanki?

 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum