İbrahim Halil Sipahi

İbrahim Halil Sipahi

İkiyüzlü ABD, ikiyüzlü Avrupa

Ülkemizde yaşanan terör hadiselerinden sonra usulen terörü lanetleyen ve terörle mücadelede Türkiye’ni yanında olduğunu söyleyen ABD bir taraftan da terör örgütüne silah yardımına devam ediyor.

 

Sahte dost, müttefik ABD;

ABD Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü Ned Price, “Tüm teröristlere karşı NATO müttefikimiz Türkiye ile dayanışma halindeyiz” diye açıklama yapıyor. Bu açıklamadan 24 saat sonra Washington’da yapılan kongrede, ABD YPG’ye 7 helikopter silah gönderiyor. Stinger füzesi gönderiyor, PYD bu füzeleri kime karşı kullanacak, Esad’a mı? hayır. Rusya’ya mı? hayır, ben söyleyeyim PYD o füzeleri Türk F-16’ larına karşı kullanacak.

 

Aynı ABD, PKK’nın Suriye’nin kuzeyindeki uzantısı PYD terör örgütüne lojistik, silah ve patlayıcı malzeme, terör eğitimi dâhil her türlü yardımı yapıyor, Bununla da yetinmiyor. ABD özel kuverler subayları bir yandan YGP militanlarına askeri eğitim verirken diğer taraftan da Türkiye ve Esad’a karşı YPG’lileri koruyor.

 

Bu yardımlar ile Kobani tam bir terör üssü. Hatay’ın doğusundaki Afrin bölgesi de öyle. Yani Afrin, Kobani ve Suriye’nin kuzeyi PKK üsleri, kumanda merkezleri haline getiriliyor. Koruyucusu da ABD, Hal böyle olunca Türkiye PYD’ye yüklenince karşısına ABD özel kuvvetleri çıkıyor. Suriye’de istediği gibi manevra yapamıyor.

IŞİD’in Kobani işgalini bastırmak için ABD’nin talebi ile K.Irak peşmergeleri Türkiye üzerinden Kobani’ye geçerken ve dönüşte Türkiye’de PKK’ya ağır silah bırakmıştır.

 

İkiyüzlü AB;

Elli yıldır dâhil olmak için çırpındığımız AB ülkelerinden Almanya, Belçika, Fransa ve Hollanda resmen terör örgütüne sahip çıkıyor, PKK’lıları koruyor, kolluyor.  Belçika Brüksel’in göbeğinde terör örgütünün çadır kurmasına, irtibat bürolarının kurulmasına öncülük ediyor, Alman mahkemesi PKK’yı “silahlı mücadele gücü” ilan ediyor.

 

AB’li parlamenterler den aşağılık bir temsilci Cumartesi İstanbul Beşiktaş’taki hain saldırı için “eylem amacına ulaşmıştır” açıklamasını yapmaktan çekinmemiştir.

Son on yılda Türkiye Avrupa’nın 20 ülkesinden 263 teröristin iadesini istemesine rağmen ancak 8 terörist iade edilmiştir. Almanya terörist iadesine hiçbir zaman yanaşmamıştır.

 

AB, PKK terör örgütüne sivil toplum kuruluşu muamelesi yapıyor. Terör örgütünün Avrupa’daki yapılanmalarına yasal zemin oluşturmak için “Demokratik Kürt Toplum Merkezleri” ve “Halk meclisleri” gibi adlar halinde birlik, dernek ve vakıf faaliyetleri altında çalışmalarına öncülük ediyor. Bir taraftan da Suriye’de K.Irak’ta PKK’ya silah ve mühimmat yardımı sağlıyor.

 

1990 yılından buyana PKK’yı ekonomik olarak destekleyen AB, PKK’ya yılda 30 milyon euro yardım görmektedir. PKK siyasi yapılanmasını AB’den gördüğü yardımlar ile gerçekleştirmiştir.

 

İkiyüzlü ABD ve Avrupa sonrada utanmadan kalkıyor “terör ile savaşta Türkiye’nin yanındayız” diyebiliyorlar. Avrupa Birliği ülkeleri PKK ile iç içe. Almanya, Belçika, Fransa ve Hollanda resmen PKK’lıları koruyor, kolluyor. Alman mahkemesi PKK’yı “silahlı mücadele gücü” ilan ediyor. Sonrada İstanbul’da acımızı paylaşıyorlar. Bu ne ikiyüzlülük, bu ne aymazlıktır.

 

İbrahim Halil SİPAHİ

13.12.2016/adanapost.com

twittercom/ihalilsipahi

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.