Kardeşliğimiz kurban ediliyor! 

İHH’nın afişlerini söküp sonra yerine kendi kurban afişlerini asan kardeşlerimizin, uyarılmasına rağmen bildiklerini yapmaya devam ettikleri haberini veren gönüllülerimize yanlış yapmışlar. Boş verelim, işimize bakalım, dedim. 

Daha sonra sosyal medyada bir vesileyle Mustafa İslamoğlu ile bir araya gelen İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın fotoğrafını paylaşarak ‘kurbanlarınız nereye gidiyor’ diyerek fitne çıkarmaya çalışanların paylaşımları ve ne oluyor diye soranlara yönelik biraz bilgi biraz durum değerlendirmesi yapalım. 

2010 yılında Filistin’e YOL A-ÇIK karayolu konvoyuna katıldım. 

Yolun sonunda, konvoya katılan Mustafa İslamoğlu ve yardım ekibi ile istenmeyen bir sorun yaşandı ve burada yollar ayrıldı. Mustafa İslamoğlu’na bağlı olan Yardım Eli Derneği, Gazze dönüşü yurt dışı çalışmalarına hız verdi. Aradan geçen yedi yılın ardından onlarca cemaat yardım derneği kurdu. 

Birlikte daha büyük ve güçlü işler yapmak dururken, birçok yapı, kendi çalışmalarını güçlendirme ve yurt dışına açılımı adına kendi yardım derneğini kurdu. 

Gönlümüzden geçen her bir kurum Davet, eğitim, kültür-sanat, mimari, yardım gibi tek bir alanda yoğunlaşsa en iyisini yapabilse ve birlikte dayanışma içerisinde çalışabilsek… 

Ne kadar dağınık olsak da her bir kurum Allah rızası doğrultusunda bir şeyler yapma gayretinde, hem dinimiz bize hayırda yarışı teşvik ediyor… 

Ama görüyoruz ki bazı kurum yöneticileri veya gönüllüleri fitne çıkarmak için fırsat kolluyor. 

Konferans salonlarında, sohbet odalarında veya bir araya geldiğimizde üzerinde hassasiyetle durduğumuz o kardeşlik ve dayanışma gibi öne çıkardığımız kavramlar ile bazı kardeşlerimizin çeliştiğine üzülerek şahit oluyoruz. 

Bu tutarsız ve samimiyetten uzak davranışlardan Allah değil ancak şeytan razı olur. 

Ben güzel ahlakı tamamlamak için geldim diyen Peygamberin ümmeti İslam ahlakına uygun hareket etmek zorundadır. 

Gıybet, yalan, kin, kıskançlık, haset, riya manevi birer hastalıktır ve ahlaksızlıktır, fitne çıkartmak adam öldürmekten beterdir. 

Tam 25 yıldır Ümmetin katkıları ve takdiri ile dünyanın birçok bölgesinde yardım ulaştırmakla yetinmeyen yetimhane, mescit, sağlık ocağı, kütüphane ve su kuyuları açan binlerce gönüllüsü ile hizmetlerini sürdüren bir kurumu kötülemek, önünü kesmek, gücünü zayıflatmak zalimlere katkı, mazlumlara cezadan başka bir şey değildir. Bu kurumun ismi ne olursa olsun bu, böyledir. 

Endişem İHH adına değil küçük hesaplar uğruna, bazı zafiyetler sebebiyle din düşmanları ile değil dindaşları ile uğraşanların tutum ve davranışlarıdır. 

Kurban şuurundan uzak kalanlar koyunları değil, kardeşliğimizi kurban ediyorlar. 

Allah dini üzerinde ayaklarımızı sabit kılsın, samimiyetten ayırmasın. 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.