Katiller Deşifre oluyor

Türkiye’ye dönüşümlü olarak saldırı yapan silahlı üç örgüt dikkat çekiyor; DAİŞ, FETÖ, PKK.

Bu örgütleri silahlandıran, saldırılar için cesaretlendiren, zemin hazırlayan kimler?

Bu ülkede sağcı-solcu çatışmasını çıkaran kimler, onlarca faili meçhul cinayetler, ASELSAN’da esrarengiz mühendis ölümleri…

Ülkemizin gelişimi, yapmaya çalıştığı açılımlar, yatırımlar kimleri rahatsız ediyor?

Devlete, dine, siyasete ve topluma sürekli yön vermeye çalışanlar kimler?

DAİŞ’e karşı mücadele ettiğini söyleyen yetmişe yakın ülkenin aslında hiç bir şey yapmadığı ortaya çıktı, aslında bizimle birlikteymiş gibi gözükenlerin maskeleri Suriye’de düştü.

Suriye ve ülke içinde silahlı terör örgütlerini harekete geçirenler, kendi ülkelerinde bu örgütlere şehirlerin göbeğinde çadırlar kurdurdu propaganda yaptırdı.

15 Temmuz darbe girişimi esnasında hep birlikte sessizliğe büründüler, renkleri tam olarak ortaya çıkmış oldu.

Orta Doğu’da yıllarca kullandıkları liderlerin -kukla işbirlikçilerin- kullanım tarihleri dolunca Arap Baharı adı altında onlarca ülkeyi kendi içerisinde çatıştırmış, istediklerini elde etmişlerdi, son halkalardan birisi olan Türkiye’de olmasını istedikleri darbe girişimi bastırıldı, son dönemlerde planları tutmuyor, bu yüzden paniklediler, şaşkınlar.

Türkiye ve Rusya yakınlaşması ve ardından her iki ülkede yaşanan olumsuzlukların hiç birisi tesadüf değil.

Şer güçler kargaşa peşindeler, canlı bombalar ve suikastlar ile panik havası oluşturarak bizi korkutmaya sindirmeye çalışıyorlar.

Yılbaşı gecesi yapılan silahlı saldırı rahat durmayacaklarını gösteriyor, devlet kınama ve taziyelerin ötesine geçerek teröre karşı daha planlı ve kararlı olmalıdır.

Devlet ülkenin geleceği ve ticari çıkarları doğrultusunda ilkeli ve tutarlı bir siyasetle tüm ülkeler ile ilişkilerini geliştirmeli, işbirliğine gitmeli lakin dik durmalı, hiçbir ülkeye bağımlı olmamalı, önünde el bağlamamalı, elini güçlendirecek hamleleri yerinde ve zamanında yapmalıdır.

İnançlı ve ilkeli siyaset, terörle sürekli ve kararlı mücadele, birlik içerisinde Türkiye üzerinde oynanmak istenilen kirli senaryolar bozulmalıdır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.