1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kayınbiraderden Durak'a Destek
Kayınbiraderden Durak'a Destek

Kayınbiraderden Durak'a Destek

MHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tuncel'in Suçlamalarının 'bazı Siyasi Mihrakların' Yönlendirmesiyle Ağzından Çıktığını İddia Edip, 6 Yıl Önce Kendisinin...

A+A-

MHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tuncel'in Suçlamalarının 'bazı Siyasi Mihrakların' Yönlendirmesiyle Ağzından Çıktığını İddia Edip, 6 Yıl Önce Kendisinin Aynı Hataya Düştüğünü Söyledi.

MHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tuncel'in suçlamalarının 'bazı siyasi mihrakların' yönlendirmesiyle ağzından çıktığını iddia edip, 6 yıl önce kendisinin aynı hataya düştüğünü söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi'ndeki rüşvet ve rant tartışmalarına MHP'li Başkan Aytaç Durak'ın daha önce aleyhinde iddialarda bulunan kayınbiraderi Faruk Köymen de dahil olup, bugünkü iddiaları dillendiren MHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tuncel'in suçlamalarının 'bazı siyasi mihrakların' yönlendirmesiyle ağzından çıktığını iddia edip, 6 yıl önce kendisinin aynı hataya düştüğünü söyledi.

Seyhan Otel'de basın toplantısı düzenleyen çiftçi Faruk Köymen, 2004 yılında mal varlığı tartışmaları sırasında Aytaç Durak aleyhinde söylediği "Farklı şekilde edindiği malları kız kardeşimin üzerine yaparak bizi toplum önünde küçük düşürüyor. Kardeşimin geliri nedir ki bu kadar malı olsun?" şeklindeki sözlerinin bugünkü bir gazetede yer almasından dolayı kameraların karşısına çıktığını belirtti. O dönem Aytaç Durak ve oğlu Gökhan Durak ile mal varlığı yüzünden kavga edip, mahkemelik olan Faruk Köymen, eniştesinin aleyhindeki sözleri bazılarının yönlendirmesiyle söylediğini, 3 ay kadar sonra çok pişman olduğunu ifade etti. Faruk Köymen, "Benim düştüğüm oyuna şimdi de Mustafa Tuncel düşüyor. Ben düştüm, sen düşme diye uyardım kendisini. Mustafa Tuncel bu ailenin bir parçasıdır. Bunları yaptıranlar ortaya çıkacaktır. Mustafa Tuncel, bazı siyasi mihrakların yönlendirmesiyle konuşuyor. 2004'te de bugünkü gibi aynı plak, aynı şarkı çaldı. Şimdi ise söyleyen farklı" dedi.Başkan Durak'ın oğlu Gökhan Durak tarafından dövüldüğü iddialarını da yanıtlayan Faruk Köymen, baba ile oğulun bazı konularda ters düşebileceğini ancak dövme olayının yalan olduğunu savundu.

Başkan Durak'ın İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında mal varlığıyla ilgili savunmasında "Eşim zenginse ben ne yapayım?" sözleri hatırlatılan Köymen, "Biz de zurnanın son deliğine kız vermedik. Aytaç bey, kız kardeşim Fahriye (Yıldız) ile evlenmeden önce müteahhitti. 2 bin konut yaptı" diye yanıtladı. Durak'ın başkan seçilmeden önce icralık olduğu yönündeki iddialar da Köymen'e soruldu. Köymen, "Hangi işadamı icraya gitmemiş, hangi işadamının çeki yazılmamış ki?" diye karşılık verdi. attıracağım" şeklindeki sözlerini yorumlayan Köymen, "İkisi de hapse gitmez" diye geçiştirdi.

Durak'ın ailesine ait arsalarıyla ilgili imar düzenlemelerinden dolayı yargılandığı ve böyle davranışları etik bulup bulmadığı sorulan Köymen, "İtin kuyruğu gibi ne uzasın ne kısalsın mı? Yapmasın da, gitsin ondan, bundan rüşvet mi alsın?" diye savundu.

Durak'ın servetinin 2 milyar Dolar olduğunu öne süren Tuncel'in "O'nu hapse

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.