Komutan, Ulusal Kanal'ın kaydını sildirdi

Komutan, Ulusal Kanal'ın kaydını sildirdi

  Adana'da 10. Tanker Üs Komutanlığı önünde yapılan eylem sırasında nizamiyeden çıkan işçileri çeken Ulusal Kanal kameramanının çektiği...

 

 

Adana'da 10. Tanker Üs Komutanlığı önünde yapılan eylem sırasında nizamiyeden çıkan işçileri çeken Ulusal Kanal kameramanının çektiği görüntünün üzerine görüntü çektirildi.

Merkez Sarıçam ilçesine bağlı İncirlik Mahallesi'nde bulunan 10. Tanker Üs Komutanlığı önünde Harb-İş Sendikası üyeleri içten çıkartılan arkadaşlarının haklarını aramak için eylem yaptı. Nizamiyenin önünde bekleyen eylemcileri çekmek isteyen basın mensupları askerler tarafından nizamiyenin çekilmemesi için tek tek uyarıldı.

Bu arada, sendika üyeleri de megafonla nizamiyenin çekilmemesi için basın mensuplarından ricada bulundular. Ancak Ulusal Kanal kameramanı Savaş Çetin, komutanlık nizamiyesinden çıkan işçileri eyleme katılırken görüntüledi. Ardından nizamiye girişinden de genel görüntü aldı. Daha sonra ise eyleme katılan işçileri görüntülemeye başladı. Bu arada nizamiyede görevli bir komutan, kameraman Savaş Çetin'in yanına gelerek, "Ne çektin görmek istiyorum. Az önce nizamiyeyi çekiyordun. Burasının çekilmesi yasak" dedi.

Çetin ise orduyu zor durumda bırakacak bir çekim yapmadığını belirterek, "İçiniz rahat edecekse çektiğim görüntüyü göstereyim" diye konuştu. Komutan ise "Evet görüntüyü izlemek istiyorum" dedi. Çetin, kamerasından çektiği görüntüyü komutana izletti. Komutan çekilen görüntüler arasında uygun bulmadığı yerleri Çetin'e göstererek, "Buraları sileceksin. Nizamiyeyi çekmişsin. Bunları hemen sil" diye konuştu. Çetin ise şimdi silemeyeceğini söyledi. Komutan, "Silemiyorsan üzerine görüntü çekersin bu iş biter" diyerek Çetin'e nizamiye görüntüsünün üzerine başka bir görüntü çektirdi. Komutan, Çetin'in yaptığı kaydı kontrol ettikten sonra nizamiyeye döndü.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler