Mahmut Eraslan: Konuşacağız ama şimdi değil..

Mahmut Eraslan: Konuşacağız ama şimdi değil..
Mahmut Eraslan: "Hiçbir kurum veya şahıs ile ne çıkar ilişkimiz var, nede husumetimiz, çizgimiz net. İnandığımız doğruları dile getirmeye, iyi işleri ve icra sahiplerini takdir, yanlış işlerin içerisinde olanlara karşı uyarı görevimizi sürdürmeye devam.."

Konuşacağız ama şimdi değil

Her şeyi yerinde ve zamanında yapmak veya söylemek gerekiyor.

Söylerken sözün en güzeli ve tabi ki en doğrusunu,

Sözün güzelini söylemek en kolay olanı,

Zor olan ise sözü zamanında söylemek lakin buna bazen siz karar veremiyorsunuz çünkü ilk itiraz geliyor, her doğru her yerde söylenmez.

Çok daha zor olanı, sözün en doğrusunu söyleyebilmek,

İşimiz gerçekten çok zor.

İşini doğru yapmayanları kılıçları ile düzeltmesi gerekenler doğruluktan yoksunlar maalesef.

Hiçbir parti veya cemaate mensup değilim fakat bir yanımız STK, diğer yanımız gazetecilik olması sebebiyle bu alanda çalışan birçok kurum temsilcileri ile istişare ve işbirliği içerisindeyim.

Bu kadar yakın iç içe çalışmamıza birbirimizi bilmemize rağmen, bazı dostlarımızın ölçüsüz önyargılı, bazen de ötekileştiren saldırısına maruz kalıyoruz, kol kırılıyor yen içinde kalıyor.

İşin birde bürokrasi ayağı var. Dostluk kardeşlik iş görülünceye kadar iş bitiyor, ne kardeşlik hukuku kalıyor nede vefa…

Siyasetçiler ve cemaatlerin ilişkileri birleşmeleri ayrışmaları hususunda, ölçü ilahi rıza, hak hukuk, adalet üzerinden mi yoksa daha çok menfaatler veya çıkarları üzerinden mi yürütülüyor?

Hepimiz eleştiriyor ama hiç birimiz eleştiriye gelemiyoruz. Ayrışma, ötekileştirme devam ediyor ve son dönemlerde ilginç bir tek tipleş(me)tirme var  (sakal bıyık giyim konuşmalar beden dili) birbirinin aynı veya kötü bir taklidi…

Seçim meydanlarında konuşan ülke yönetimine talip liderlerin konuşmalarında nezaket, letafet var mı? Ne yazık ki biri diğerinin kirli çamaşırlarını dökmekle meşgul

Nerede kültür sanat, estetik, edebiyat, nerede insanların imanlarını kurtarmak için çabalayan hocalar, mollalar, müftüler, nerede peygamber mesleğini içten bir şekilde icra eden.

Çok fazla politize olduk kanaatindeyim.

Yaşadığımız şehrin sorunları neler, bu sorunları kimler dile getiriyor, kimler bir araya geliyor çözüm üretiyor bilenimiz var mı? Biz bu işlerin neresindeyiz?

Adana milletvekilleri, siyasi parti il ve ilçe başkanları, belediye başkanları, kaymakamlar, kamu kurum müdürleri, sanayici iş adamı, emniyet, gazeteciler, sivil toplum kuruluşları, cemaat liderleri, kanaat önderleri bir araya gelebiliyorlar mı? Hayır, çünkü sadece kamu kurum müdürleri ticaret odaları ile sınırlı bir protokol.

Peki ya yerel basın bu işlerin neresinde? Bu konulara ne kadar duyarlı ne kadar yazıp çiziyor buda tartışmalı bir konu biz imkânlarımız ve gücümüz nispetinde dile getirmeye çalışıyoruz ama “Paçalarımızdan asılan engellemeye çalışan dost veya düşman sayısı az değil.”dediğim gibi işimiz zor ama çalışacağız.

Sorunlara engellere rağmen başta Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Sayın Murat Süzen ve Emniyet müdürü sayın Selami Yıldız ile iletişim halindeyiz. Duyarlı ve samimi olduklarından şüphem yok lakin yukarıda işaret ettiğim bazı konular ve onlarında bildiği bazı sorunlar hala devam ediyor. Bunu üzülerek görüyoruz bazı sorunların çözümü siyasilerden geçiyor bununda farkında ve şuurundayız ama siyasilerin manevraları bir türlü bitmek bilmiyor…

Siyasiler bizi her zaman ki gibi şaşırtmıyor bildikleri yolda emin adımlarla devam ediyorlar keşke diyorum.  Sayın Erdoğan kadar olmasa bile çeyreği kadar sahada ve onun kadar samimi olsalar.

Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde STK temsilcileri ile görüşen, istişare eden Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, Adana’da neden sadece işadamları ve ticaret oda başkanları görüştürülür?

Bazı basın mensupları ve STK’lar neden ısrarla protokol dışı tutulur?

Ülkemizin geleceği için bu güne kadar aklıselim hareket edilmeye çalışıldı ama yolun sonuna geldik 24 Haziran sonrası daha çok ama daha net konuşacağız onların anlayacağı dilden.

Biz görüşürken, konuşurken, yazarken ATV, FOX TV gibi ne mehter verip birilerini gaza getirmek nede farklı düşünen veya inanç sahibi insanlara düşmanlık peşindeyiz.

yazının devamı..

 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.