Manevi Değerlerimize Saldırıları Kınıyoruz..

Manevi Değerlerimize Saldırıları Kınıyoruz..

ASİM Genel Başkanı Mahmut Eraslan Sosyal Medya Hesabından:

Manevi Değerlerimize Saldırıları Kınıyoruz..

Mısır Hidivi İsmail Paşa tarafından yaptırılan, Cihan Sultanı Abdulhamid Han tarafından satın alınarak son İslam Halifesi Abdülmecid Efendiye hediye edilen Köşkte, Ömer Koç’un Koleksiyon sergisi düzenlenmiştir. Maalesef özelde bu milletin ve umumda ümmetin milli ve manevi değerleri hiçe sayılarak tam bir rezalet denilecek tarza çıplak insan-hayvan heykelleri ve figürleri sergilenmiştir. 

koc-sergi...jpg

Elbette hukuk çerçevesinde bizler duyarlı Sivil Toplum Kuruluşları olarak sanata, sanatçıya ve sergilere karşı değiliz. Fakat gerek ecdadımız ve gerekse maneviyatımıza yapılan bu saygısızlık ve saldırılara karşı da sesimizi duyurmak ve tepkimizi göstermek durumundayız. 

Ecdadımızın secdeye başını koyduğu mihraba çıplak heykeller yerleştirmek bu vatan evlatlarına, ecdadımıza ve Din-i Mübin-i İslam’a en büyük hakarettir. Toplumsal bütünlük ve hoşgörüye en büyük saldırıdır. İslamî değerleri ve Müslümanları yok saymaktır.  

Biz 66 Sivil Toplum Kuruluşun oluşturduğu ASİM(Adana Sivil İnisiyatif Meclisi) Yönetim Kurulu olarak Ecdadımıza, Maneviyatımıza, Milli ve Manevi Değerlerimize yapılan saldırı niteliğindeki bu sergi ve söz konusu serginin muhatabı Koç grubundaki sorumluları en derin şekilde kınıyor ve yapılan bu yanlıştan derhal dönülmesini istiyoruz.  

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığını bu rezaletin sonlandırılması için gerekli adımı atmaya davet ediyor ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna arz ediyoruz. 

 

ASİM YÖNETİM KURULU 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum