Öğretmen maaşlarına zam geliyor ....

Öğretmen maaşlarına zam geliyor ....

Milli Eğitim Bakanlığı, sendikanın, öğretmen maaşlarına 100 liralık ek zam sağlayacak ek ders ücretlerinin vergiden muaf tutulması önerisini değerlendirmeye...

Milli Eğitim Bakanlığı, sendikanın, öğretmen maaşlarına 100 liralık ek zam sağlayacak ek ders ücretlerinin vergiden muaf tutulması önerisini değerlendirmeye aldı. Öneri kabul edilirse maaşlara ek zam yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen maaşlarına fazladan 100 TL zam sağlayacak formülü gündemine aldı. MEB Kurum İdare Kurulu toplantısında öğretmenlerin aylık gelirlerine ekstra artış getirecek önemli bir öneri gündeme getirildi. Yetkili sendika Eğitim-Bir-Sen?in MEB Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik?e sunduğu öneriyle, öğretmenlere ödenen ek ders ücretlerinin vergiden muaf tutularak, vergi matrahına dahil edilmemesi isteniyor. Bakanlığın değerlendirmeye aldığı öneri uygun görülür ve ek ders vergiden muaf tutulursa, öğretmen maaşına yaklaşık 100 TL zam gelmesi söz konusu olacak.

DİĞER BAKANLIKLAR ÖRNEK

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Halil Etyemez sundukları öneriyi şöyle anlattı: ?Milli Eğitim Bakanlığı?na getirdiğimiz öneriyi daha önce Maliye Bakanı Mehmet Şimşek?e de ilettik. İlk kez böyle bir öneri geldiği için incelemeye alındı. Diğer bakanlıklardaki ek tazminatlarda vergi muafiyeti var. Örneğin bir Maliye Bakanlığı çalışanına, SGK çalışanına ödenen Maliye tazminatı gelir vergisinden muaf tutuluyor. Öğretmenlere, şeflere, okul müdürlerine, müdür yardımcılarına ödenen ek ders ücretleri ise bu vergiye tabi tutuluyor. Biz bu verginin kesilmeyip, öğretmene ödenmesini istedik. Burada dengesizlik ve mağduriyetin giderilmesi yoluyla eğitim çalışanlarının maaşları ortalama 100 TL artabilir.?

Star

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler