Orada dur Zeydan Karalar!

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bir belediye başkanından daha çok kültür müdürü gibi çalışıyor, sürekli etkinlik, imza, müzik, tiyatro, sergi, sanat, anma günleri vs. ..

Tüm Seyhan halkına hitap ediyor mu, diye soracak olursanız, hayır, başkan kendi ideoloji ve düşüncesine yakın kesimlere yöneliyor.

Aziz Nesin, Uğur Mumcu, Yılmaz Güney gibi birçok sol görüşlü insanları anma günleri, yine belli bir kesime hitap eden sanatçıların biri geliyor, diğeri gidiyor, farkındayız bilinçli bir proje yürütülüyor.

Görüş düşünce ve yaşam tarzı olarak farklı yerlerdeyiz, davana olan sadakatini takdir ediyorum lakin lafta kalan demokratlığını eleştiriyor ve soruyorum Seyhan ilçemizde sadece aleviler ve solcular mı yaşıyor?

Orada dur ve düşün Zeydan Karalar!..

Senden, imkân, ihale değil, sadece halkın parasıyla yapılmış olan kültür merkezlerinden bedelini ödeyerek istifade etmek istiyoruz ama sürekli engel çıkarıyor geri çeviriyorsun.

Hükümeti ayrımcı ve ideolojik davranmakla suçlayan sizlerin bu yaptıklarınız ne oluyor?

Bir dakikalık saygı duruşu için dev bir bütçe ayrılıyor, Seyhan baştan aşağı afişlerle donatılıyor.

Kimin parası ile yapılıyor tüm bunlar, orada durmak için kaç milyon harcadınız? Merak ediyorum!

Biz duralım, siz yürüyün, biz susalım, siz konuşun öyle mi?

Sayın Karalar orada dur ve düşün…

Orada sürekli duramayacaksın, seni o oturduğun koltuktan bir gün kaldıracaklar ve bir gün sende hesap vereceksin, burada olmazsa öbür tarafta, kapalı kapılar ardında yapılan projeler, ihaleler, anlaşmalar, konuşmalar ne kadar samimi ne kadar şeffaf ne kadar adil olduğunuz orada ortaya çıkacak.

Şimdi orada durun ve iyi düşünün. Bugünün yarını da var, seçim günü geldiğinde, siz veya CHP adayları yüzüne kapıları kapattığınız insanların evlerine, işyerlerine hangi yüzle geleceksiniz?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum